Muzeum Skarbów – spektakl/ONLINE

27 listopada 2020

„Muzeum skarbów” to tytuł prapremierowego spektaklu przygotowanego w formie filmowej i prezentowanego najpierw w odcinkach, a na końcu w formie pełnoprawnej premiery. Punktem wyjścia dla fabuły przedstawienia były fantastyczne i wyjątkowo bogate, ponad 90-letnie, zbiory scenograficzne Teatru Baj – prawdziwe skarby – zabytki z perspektywy teatrologii, projektowane przez wybitnych scenografów.

Głównym bohaterem spektaklu jest Andrzejek, teatralna lalka, która właśnie narodziła się w Pracowni plastycznej. I jak to z takimi świeżo urodzonymi lalkami bywa, musi odnaleźć się w nieznanym, magicznym, i często zadziwiającym bajkowym świecie. Zupełnie jednak niespodziewanie Andrzejek okazuje się chłopcem, który według przepowiedni może uchronić teatralne lalki i bajki od zapomnienia pomagając stworzyć Muzeum skarbów. Żeby jednak tego dokonać musi odnaleźć serce Muzeum. I tutaj wszystko się zaczyna…