Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Niedziele z wystawą „Dzieła sztuki na chwileczkę”

1 grudnia 2019 - 11:00 - 16:00

W niedziele na wystawę „Dzieła sztuki na chwileczkę” zapraszamy osoby indywidualne – rodziny, dzieci, opiekunów – w godz. 11:00-16:00. Nie obowiązują zapisy, wstęp jest wolny.

O wystawie „Dzieła sztuki na chwileczkę”

Sztuka współczesna ma wyjątkową cechę, bliską dzieciom – zaprasza do interakcji. Ma jeszcze jedną właściwość bliską najmłodszym – wytrąca umysł z utartych ścieżek myślenia i zachęca do przyjmowania różnych punktów widzenia. Dzieci, jak nikt, korzystają z wyobraźni, a ta nie lubi chadzać tymi samymi drogami.

Bazując na tych właściwościach oraz inspirując się założeniami współczesnych artystów, przygotowaliśmy przestrzeń przeznaczoną do artystycznych i twórczych działań.

– Na tę okoliczność przywołamy pracę Justyny Koeke – artystki, która przemieniła kiedyś galerię w wielką szafę-garderobę.
– Sięgniemy do ruchu artystycznego Fluxus i sprowokujemy do artystycznego doświadczania.
– Do poznawania zachęcimy całe ciało. Dzięki przygotowanym alternatywnym trasom, zaangażujemy ręce, nogi, uszy i głowę, aby przeprowadziły Was po nowej przestrzeń.
– Ożywimy znane rzeźby.
– W galerii będzie można tworzyć nietypowe obrazy, przebierać się za znane dzieła sztuki i tworzyć własne. Będzie można wysłuchać obrazu, ale też go udźwiękowić.
– Zapoznamy Was z kreatywnymi artystami i ich nowatorskimi pomysłami. Poznacie m.in. maski Saula Steinberga, jednominutowe rzeźby Erwina Wurma, obiekty ready-made Marcela Duchampa czy zaskakujące portrety René Magritte.

Będziemy Was inspirować i zachęcać do twórczego działania, aby chwila spędzona w galerii trwała jak najdłużej, a ulotne działania za szybko nie opuściły Waszej pamięci.

Dla kogo:
Dzieci 5+

(informacja ze strony wydarzenia)

Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Szczegóły

Data:
1 grudnia 2019
Czas:
11:00 - 16:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/514010792486371/?event_time_id=514010805819703

Miejsce

Przepraszam Tworzę się
Plac Żołnierza Polskiego 2
Szczecin,
+ Google Map