Niewidzialne mury, czyli jak słowa potrafią dzielić i ranić!

25 września - 17:00

Niewidzialne mury, czyli jak słowa potrafią dzielić i ranić!
25 września (piątek) godz. 17.00 w ramach festiwalowych spotkań z literaturą non-fiction „OKOlice Literatury”, którego tematem przewodnim będą granice i pogranicza, Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie filia nr 38, ul. 26 Kwietnia zaprasza na warsztaty wokół książki MURY. Warsztaty poprowadzą autorzy książki –Boguś Janiszewski i Max Skorwider
Tematem warsztatu będzie tzw. hejt. Pracując metodami aktywnymi przyjrzymy się, wspólnie z uczestnikami, zjawisku agresji werbalnej. Podzielimy się osobistymi refleksjami związanymi z mową nienawiści, zastanowimy nad przyczynami zjawiska, poszukamy konstruktywnych rozwiązań. Pracować będziemy przede wszystkim na doświadczeniach uczestników. Poza dyskusją i rozmową, zaprosimy młodzież do działania – będziemy konstruować, pisać, poszukiwać kreatywnych działań pokazujących siłę i moc pozytywnego języka – po to, aby budować kompetencję świadomej, otwartej komunikacji.
Uczestnicy warsztatów:13+
zapisy: promocja@mbp.szczecin.pl
Warsztaty potrwają ok. 180 min.

Filia biblioteczna nr 38
ul. 26 Kwietnia