Noc Kupały. Tradycje świętojańskie

21 czerwca (niedziela), bilet 10 zł
Dziedziniec zamku

• Wydarzenie organizowane we współpracy z Drużyną Grodu Trzygłowa
  • Prowadzący: Igor Górewicz oraz przewodnik Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie Tomasz Wieczorek

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy do wspólnego świętowania Nocy Kupały, podczas której czeka wiele atrakcji związanych z obrzędami świętojańskimi. Przenieś się w czasie do miejsca kultu dawnych pogańskich bóstw! W programie m.in.:

• pokazy walk wojów i strzelania z łuku
  • warsztaty motanek, czyli robienia tradycyjnych lalek Słowian
  • plecenie wianków (zachęcamy do przynoszenia własnych materiałów)
  • obozy Słowian: kowalstwo, uzbrojenie, ceramika, historyczna biżuteria i zabawki

Tym razem będzie inaczej niż zwykle. W związku z obostrzeniami na czas pandemii i ograniczoną liczbą miejsc, wydarzenie będzie biletowane. Spacer po Wzgórzu Zamkowym, dawnym Wzgórzu Trzygłowa odbędzie się w trzech turach, z których każda rozpoczyna się o wyznaczonej godzinie zbiórką pod pomnikiem Anny Jagiellonki i Bogusława X:

• I tura, godz. 12:30-14:30
  • II tura, godz. 14:30-16:30
  • III tura, godz. 16:30-18:30

Bilety wstępu sprzedawane są na konkretne godziny (bilet upoważnia do udziału w dwugodzinnym spacerze historycznym). Ponadto prosimy o zachowanie środków ostrożności:

• obowiązkowe maseczki lub przyłbice,
  • zachowanie dystansu społecznego,
  • dezynfekcja rąk (Zamek zapewnia środki do dezynfekcji).

Wejście na wydarzenie okazaniem biletu oraz podpisanego oświadczenia o stanie zdrowia – pobierz (docx)Prosimy o zapoznanie się z regulaminami:

Regulamin uczestniczenia w wydarzeniach plenerowych – pobierz (PDF)

Zasady obsługi zwiedzających Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – pobierz (PDF)

Koszt:
10zł