• To event minęło.

Nocowanka – Piżama Party dla dziewczynek 7-11 lat

11 października - 20:00

Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci i zainteresowanych tematem rodziców,
postanowiłam zaproponować nową ofertę spędzania wspólnego czasu dla dziewczynek w wieku 7-11 lat. Są to Nocowanki lub popularnie mówiąc „piżama party”.
Obecnie dzieci często mają trudności z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami, wyrażaniem własnego zdania oraz usamodzielnianiem się. Często to właśnie rodzice nie pozwalają im na wyjście ze strefy komfortu i pokonanie swoich lęków. Dlatego zamiast siedzieć przy telewizorze, telefonie czy komputerze warto otworzyć się na nowe doświadczenia, które ułatwią adaptację np. do pierwszego nocowania poza domem na wyjeździe typu kolonia czy obóz. Tego typu zajęcia uczą współpracy w grupie oraz wyrażania siebie i swoich emocji, dyscypliny, cierpliwości, szacunku do drugiej osoby, umiejętności słuchania, wrażliwości, samodzielności, odpowiedzialności, podejmowania własnych decyzji, radzenia sobie z trudnymi sytuacjami oraz wzajemnej komunikacji między rówieśnikami.
Wielu rodziców nie ma warunków czy ochoty do przeprowadzenia takiej integracji w swoich mieszkaniach. W naszej pracowni już kilkakrotnie odbywały się Nocowanki podczas półkolonii letnich i dzieci były bardzo zadowolone. U nas można pobałaganić i poszaleć bez skrępowania. Wystarczy przynieść karimatę, śpiwór, piżamę i przybory toaletowe. Można zabrać własne zabawki lub gry.
Co robimy na naszych nocowankach zanim zaśniemy? Słuchamy muzyki, czytamy książki edukacyjne, ćwiczymy jogę, gramy w karty i gry planszowe, oglądamy filmy, bawimy się, wygłupiamy i przede wszystkim rozmawiamy.
Można w ten sposób zorganizować również Tematyczne Urodziny z nocowaniem.
Nocowanki mogą się odbywać z piątku na sobotę, lub z soboty na niedzielę od godziny 20.00 do 9.30 następnego dnia. Ilość osób jest ograniczona od 3 do 12 max. Wieczorem dzieci mają zapewnioną kolację i rano śniadanie.
Wszystkie szczegóły dotyczące terminu, zajęć i menu są uzgadniane z chętnymi dziećmi i ich rodzicami. Koszt pobytu wynosi 100zł od osoby /za około 14h opieki wraz z wyżywieniem/. W przypadku zorganizowanej imprezy typu urodziny, opłaty są ustalane indywidualnie.
Na drugi dzień rodzice otrzymują zdjęcia, wykonane podczas spotkań wysłane pocztą elektroniczną przez e-mail.

Już dzisiaj można polecać nasze Nocowanki swoim znajomym lub zaprosić ich do udziału.

Jeśli Państwo mają pytania, proszę do mnie napisać lub zadzwonić.
Oczekując na odpowiedź serdecznie pozdrawiam.
Patrycja Durkin tel. 602.220.112
Wpłaty za zajęcia można dokonać osobiście przed warsztatami lub wpłacić na numer konta bankowego :
83 1140 2004 0000 3002 7702 2624.
P.Durkin, ul. Unii Lubelskiej 25, Szczecin.

Centrum Edukacyjne Patrycji Durkin
ul. Unii Lubelskiej 25