• To event minęło.

Oczko na miasto | Rodzinne warsztaty o mieście

6 kwietnia - 11:00

Zapraszamy do współtworzenia miasta wszystkich mieszkańców, bez wyjątków i ograniczeń. Pamiętając o tym, co wydarzyło się dawno, dawno temu, zadbamy o zabytki i o ducha miasta. Oczko puścimy przede wszystkim do mieszkańców. Ćwiczenie empatii pozwoli nam poznać potrzeby najróżniejszych ludzi, żyjących w mieście. Wczujemy się w różne sposoby poruszania po ulicach, placach, parkach i skwarach, ale też w różne formy spędzania wolnego czasu, by zaprojektować miasto wygodne i funkcjonalne. Wcielimy się w role badaczy, projektantów i budowniczych. Zdecydujemy o przestrzeniach odpoczynku, monumentach, placach zabaw, transporcie i mieszkalnictwie. Postaramy się łączyć to, co stare i nowe, typowo miejskie z naturą. Wielkie budowle i małą architekturę miejską poddamy estetycznej próbie. Wszystko po to, by stworzyć miasto przyjazne i piękne. Jakie jeszcze będzie to miasto? To zależy od mieszkańców – również tych najmłodszych. Jesteście potrzebni!
Prowadzenie warsztatów: Ania Biały i Marta Wróblewska.

Gdzie i kiedy:
6.04.2019, godz. 11:00
Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44 b. Wejście:
– od ul. bł. Królowej Jadwigi 45 – przy salonie kosmetycznym w prawo i za chwilę jeszcze raz w prawo;
– przez bramę od al. Wojska Polskiego 34 – po dojściu do zadaszonego przejścia w lewo i za chwilę w prawo.

Udział bezpłatny, obowiązują zapisy na adres mailowy: paulina@dlakultury.org
Dzieci poniżej szóstego roku życia – zapraszamy razem z opiekunami.

Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki
ul. bł. Kr. Jadwigi 44b