Otwarcie wystawy EMOCJE NA MIARĘ!

10 października - 12:00

Otwarcie wystawy „EMOCJE NA MIARĘ!”
Start – godz. 12:00
Wstęp bezpłatny, zapisy mailowe na pełne godziny: tworzesie@gmail.com. Ilość miejsc jest ograniczona. Zwiedzanie wystawy odbywa się w maseczkach ochronnych.
——————————————
OPIS:
Co to są te emocje? Jak wyglądają i gdzie mieszkają? Czy wydają jakieś dźwięki? Wiemy na pewno, że wszystkie są w nas. Ba! wszystkie są tak samo ważne. Tylko jak je rozpoznać? I jak one się tam wszystkie mieszczą? Jedne emocje przylatują i odlatują jak balonik, inne zostają z nami na dłużej, choć wcale tego nie chcemy, a jeszcze inne znikają tak szybko, jak ulubione lody.
W galerii TWORZĘ SIĘ będzie można przyjrzeć im się z bliska! Zaproszeni do projektu artyści przygotowali instalacje artystyczne oraz pokoje emocji, a młodzi laureaci konkursu „Emocje na miarę” zaprojektowali ich mieszkańców. Jest pokój smuteczków i pokój strachu, ale jest również zdziwienie, spokój, radość czy złość.
Udaj się w podróż do świata uczuć i różnych nastrojów, rozpoznaj je i ponazywaj, wybierz swoją ulubioną ścieżkę i podziel się z nami tym, co przeżyłeś/przeżyłaś. Będzie ekscytująco, radośnie, ciekawie, ale też szaro, czarno i trochę strasznie. Ale bez obaw. Jak mawia bohater książki „Piaskowy Wilk”, ciemność jest taka, jak ją sobie wymyślisz.
Zwiedzający wystawę otrzymają przygotowaną wcześniej mapkę, aby badać pomieszczenia i korytarze wszystkimi zmysłami, nadawać im odpowiednie nazwy, rozmawiać o swoich odczuciach, a także dzielić emocje na przyjemne i te bardziej kłopotliwe. Podczas wystawy spróbujemy wypracować sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami (pudło rozwiązań) oraz dzielenia się tymi pozytywnymi (skrzynia radości).
Pamiętajcie, wszystkie emocje są ważne i wszystkim należy poświęcić czas. Sprawdź z nami, jak i co czujesz, które emocje wybierasz na dłużej, a które tylko na chwilę.
Wystawa to rozszerzenie idei konkursu „Emocje na miarę!” zrealizowanego na przełomie kwietnia i maja w galerii TWORZĘ SIĘ., który miał na celu zwizualizowanie wybranych emocji przez dzieci i młodzież. Z wyłonionych prac powstała seria plakatów oraz maskotki i obiekty przestrzenne.
Wiek: 5+
Kurator projektu: Paulina Ratajczak
Artyści: Zofia Kiciński, Dominika Wyrobek, Joanna Bronisławska, Paulina Pikiewicz, Karolina Mełnicka, Karolina Gołębiowska, Kasia Zimnoch, Paweł Kleszczewski
Współpraca: Marek Mierzejewski, Oskar Ejsmont, Tomasz Gacek, Stowarzyszenie OFFICYNA
Konsultacje psychologiczne: Marzena Zięba
Projekty maskotek: Pola Iwańska (4l.),Tomasz Tkacz (4l.), Laura Szyłow (7l.), Maja Iwańska (7l.), Hanna Awiżen (10l.), Michalina Lewna, Filip Gacek (11l.), Mikołaj Dziejko (9l.) Weronika Wróblewska (11l.).
Organizatorzy: Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”
Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie 2021”. Projekt współfinansowany jest przez Miasto Szczecin.

Przepraszam Tworzę się
Plac Żołnierza Polskiego 2