• To event minęło.

Pchli Targ na placu Orła Białego

31 sierpnia - 10:00 - 15:00

Pchli Targ „Koniec wakacji”.

Tak, to już! Nieubłaganie kończą się wakacje, urlopy i zawrotne letnie temperatury. Postanowiliśmy ten moment uczcić nie lada wydarzeniem, bo pierwszym pchlim targiem na Placu Orła Białego. Dla przypomnienia dodajmy, że ten właśnie Plac, który mieści się w samym sercu szczecińskiej Starówki ma szansę stać się tętniącym życiem punktem w naszym pięknym mieście. A to za sprawą prototypowania urbanistycznego, którego postępy możecie śledzić na profilu Nowe życie placu

Dlatego ostatniego dnia wakacji zapraszamy wszystkich mieszkańców okolic Starego Miasta i nie tylko do udziału w tym wydarzeniu. Jeśli posiadacie w swoich szafach, pawlaczach, piwnicach i innych zakamarkach niepotrzebne, nieużywane rzeczy to teraz macie szansę aby znalazły one swojego nowego właściciela. Nie narzucamy co możecie wystawić ale wszelkiego rodzaju rzeczy, które są w dobrym stanie ale cierpicie na ich nadmiar, będą mile widziane. Mogą to być płyty z muzyką, książki i podręczniki (zbliża się szkoła), zabawki, ubrania lub innego rodzaju bibeloty. Słowem, wszystko dla ciała i duszy.

Na straży dobrej atmosfery podczas targu będą stali Magda, Karolina i Bartek, którzy chętnie pomogą i odpowiedzą na wszystkie nurtujące was pytania. Bliska jest nam idea „less waste” dlatego zachęcamy do szerzenia dobrego zwyczaju „nie wyrzucaj, wykorzystaj”.

Udział w wydarzeniu będzie możliwy po zapoznaniu się i zaakceptowaniu regulaminu:

1. Pchli Targ odbywa się 31.08.2019, w godzinach 10:00-15:00 na pl. Orła Białego, w miejscu byłego parkingu.
2. Udział w wydarzeniu oznacza akceptację niniejszego regulaminu i zobowiązanie do przestrzegania jego zapisów.
3. Pchli Targ na placu Orła Białego jest oddolną inicjatywą mieszkańców i ma charakter niekomercyjny. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za „wystawienie stoiska” nie są pobierane opłaty.
4. Celem wydarzenia jest sąsiedzka wymiana, lub sprzedaż za symboliczne kwoty, niepotrzebnych, kurzących się w szafach rzeczy, które mogą zyskać drugie życie.
5. W charakterze „wystawcy” w targu uczestniczyć może każda osoba prywatna. Niedozwolone jest prowadzenie na terenie targu działalności gospodarczej.
6. „Wystawcy” we własnym zakresie organizują swoje stoiska.
7. Targ nie służy wymianie/sprzedaży tzw. gabarytów (sprzęty AGD, meble itp.).
8. Stoiska targowe mogą być umiejscowione wyłącznie w obrębie byłego parkingu samochodowego, w wyznaczonych miejscach.
9. Każdy „wystawca” jest zobowiązany zadbać o porządek w otoczeniu swojego stoiska, niedozwolone jest trwałe ingerowanie w nawierzchnię placu, malowanie posadzek, niszczenie zieleni.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego targowania na Placu Orła Białego.

31 sierpnia

Plac Orła Białego