Pierwszy Spacer z Dreszczykiem z Michałem Rembasem

10 października - 15:00 - 17:30

Zapraszamy serdecznie na Pierwszy Spacer z Dreszczykiem z Michałem Rembasem, który otworzy nasz najnowszy projekt „III Szczecińskie Spotkanie z Dreszczykiem”.
🏙Na trasie zobaczymy miejsca tragicznych katastrof, pożarów, zamieszek i wypadków, a nawet jednej widowiskowej egzekucji. Oczywiście dokładnie poznamy okoliczności tych wydarzeń, o których swego czasu było głośno. To pierwszy z dwóch spacerów „z dreszczykiem”. który poprowadzi Michał Rembas.
🌃Przebieg trasy: Most Długi – Jana z Kolna – Zamek Książąt Pomorskich – Plac Solidarności – Aleja Kwiatowa – Centrum Handlowe Kaskada – ul.Wojciecha
Zbiórka: Most Długi (narożnik na lewym brzegu, od północy)
🗣Michał Rembas – szczeciński dziennikarz, historyk i przewodnik. Pasjonat historii Szczecina i Pomorza, starych cmentarzy, architektury i wojskowości oraz podziemi. Współpracował między innymi z magazynem „National Geographic”, „Gazetą Wyborczą” i „Wędrowcem Zachodniopomorskim”. Autor książek: „Cuda na fasadach”, ”Cmentarz w szczególe”. Współautor książek „Bitwa o Szczecin”, „Podziemny Szczecin”, „Zachodniopomorskie Tajemnice”, „Śladami Lubinusa”.
Wstęp wolny
👻Spacer jest częścią projektu „III Szczecińskie Spotkanie z Dreszczykiem”. Zapraszamy serdecznie na wydarzenie podsumowujące projekt, które odbędzie się 21.11. (niedziela). Podczas niego odbędą się prelekcje, konkursy oraz sesje RPG. Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/359245682593451
😷Wszystkie uczestniczki i wszystkich uczestników prosimy o zachowywanie dystansu od innych, a także zakładanie maseczek ochronnych.

Most Długi