Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Poranne seminarium FamilyLAB dla rodziców z małymi dziećmi

5 marca 2019 - 10:00 - 12:00

Księgarnia Natuli w Szczecinie zaprasza na seminarium inspirujące Familylab*�„Jestem OK taki, jaki jestem” – jak dzieci rozwijają zdrowe poczucie własnej wartości.

To będzie specjalne seminarium – zapraszamy rodziców małych dzieci. Można przyjść z dzieckiem przy piersi lub raczkującym szkrabem. Możesz przyjść też bez dzieci – jeśli jesteś rodzicem, któremu akurat pasują tylko poranne terminy.

Poczucie własnej wartości jest fundamentem zdrowia psychicznego i szczęśliwego życia.

Zajęcia są wprowadzeniem do zagadnienia poczucia własnej wartości i pewności siebie u dzieci od 0 do 13 lat. Warsztat dla rodziców stawiających sobie pytania o to:
– jak rodzi się poczucie własnej wartości u dzieci,
– co je buduje, a co rujnuje,
– jak można wspierać jego wzrost,
– z czym mylimy poczucie własnej wartości,
– jak wpływa na dziecko poczucie własnej wartości rodziców.

�„Poczucie własnej wartości decyduje o jakości naszego życia i o charakterze związków z innymi ludźmi. Osoby o niskim poczuciu własnej wartości mają problem z tym, żeby odkryć swoją prawdziwą wielkość: albo siebie pomniejszają albo wyolbrzymiają. Jedni pragną stać się niewidzialni, a inni wręcz przeciwnie: eksponują siebie przez cały czas i niczego bardziej nie pragną, niż żeby na nich patrzono i podziwiano.
Jeśli doskwiera ci niskie poczucie własnej wartości, będzie ci trudno budować dobre relacje z innymi ludźmi, także z samym sobą. Trudno ci będzie otwarcie powiedzieć, czego ci potrzeba, gdzie są twoje granice, gdzie jest twoje „tak” i „nie” albo prowadzić szczerą rozmowę z drugim człowiekiem.”
Jesper Juul

Czas trwania: 2 godziny

��Prowadząca: Ania Mazek FLOW Pracownia Relacji– psycholog, psychoterapeuta, trenerka Family-Lab Polska, trenerka Komunikacji Opartej na Empatii, mama.
�* Family-Lab – międzynarodowa organizacja założona przez duńskiego pedagoga i terapeutę rodzinnego Jespera Juula zrzeszająca profesjonalistów pracujących z rodzinami i wychowawcami, którzy wyznają podobne, oparte na poszanowaniu godności ludzkiej, wartości.

Bilet na seminarium kosztuje 49 zł. W cenie prócz wiedzy, inspiracji i poczucia wspólnoty jest herbata, kawa, warzywa, owoce i ciasto.

Bilety można kupić już za chwilę poprzez Internet tu:

A w tej chwili możecie osobiście wpaść do Księgarnia Natuli w Szczecinie – ul. Wyszyńskiego 18, niedaleko Bramy Portowej – i tam kupić bilet na miejscu.

Ilość miejsc ograniczona.

(informacja ze strony wydarzenia)

Szczegóły

Data:
5 marca 2019
Czas:
10:00 - 12:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/419109525503061/

Miejsce

Księgarnia Natuli
ul. Wyszyńskiego 18
Szczecin,
+ Google Map