Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Programowanie na weekend

19 stycznia 2019 - 09:30 - 11:00

40zł

Program zajęć

Budowanie z klocków VEX IQ

Na zajęciach dzieci będą używały zestawów klocków VEX IQ, bo na nich opieramy swoje zajęcia z robotyki i programowania. Nauczyliśmy się, że najlepszy efekt w nauce programowania osiąga się, gdy dziecko bo ułożeniu kodu może sprawdzić jego działanie na maszynie zbudowanej w rzeczywistości

Programowanie z Modkit for VEX

Programowanie w oparciu o specjalny język programowania stworzony dla klocków VEX. Programowanie odbywa się z wykorzystaniem tylko i wyłącznie języka angielskiego, co jest dodatkową praktyczną nauką dla dzieci.

Programowanie Scratch + Lego WeDo 2.0

Klocki Lego WeDo to zestawy zdecydowanie prostsze i łatwiejsze. Najczęściej są wykorzystywane z oprogramowaniem dostarczanym przez producenta. Nasi młodzi programiści wykorzystają nietypowe połączenie typowych narzędzi, a więc będą układać programy dla zestawów Lego w środowisku scratch.

Wiek uczestników: od 8 lat

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 8 lat i mają charakter edukacyjny. Celem jest nauczenie dzieci logicznego myślenia przez rozwiązywanie problemów i przyswajanie wiedzy z zakresu podstawowego programowania. Na każdych zajęciach przewidujemy minimum 40% czasu na samo programowanie, a na niektórych będzie to 100% czasu. Jeżeli uczestnicy osiągną biegłość w posługiwaniu się powyższymi narzędziami – planujemy wprowadzenie nauki trudniejszych języków.

(informacja ze strony wydarzenia)

Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Szczegóły

Data:
19 stycznia 2019
Czas:
09:30 - 11:00
Koszt:
40zł
Strona internetowa:
http://dzieciaki-buduja.pl/programowanie-na-weekend/

Miejsce

Baw się i buduj
ul. Bogusława X 45/9
Szczecin,
+ Google Map
Telefon:
507–663–684
Strona internetowa:
http://dzieciaki-buduja.pl