• To event minęło.

Quest Śladami Gryfitów – rodzinna gra terenowa

30 listopada - 11:00

W ostatni dzień listopada Stowarzyszenie Wywrotka zaprasza wszystkich, zarówno starszych jak i młodszych do udziału w Queście Śladami Gryfitów.

Questing to forma gry terenowej, podobna do podchodów, oparta o rymowany scenariusz, który prowadzi uczestnika przez różne ciekawe historycznie miejsca, do ukrytego skarbu. Jest to nie tylko dobra zabawa, ale również możliwość poznania historii wielu ciekawych miejsc i ludzi z nimi związanych.
Ten konkretny Quest pozwoli, przynajmniej w podstawowym stopniu, poznać historię i miejsca związane z Książętami Pomorskimi z rodu Gryfitów, których dzieje przez wielu mieszkańców miasta nie są w ogóle znane. Uczestnicy odgadując w trakcie gry poszczególne hasła zagadki otrzymają na koniec wskazówkę gdzie należy szukać ukrytego skarbu Książąt Pomorskich. Będzie to świetna zabawa dla osób w każdym wieku i okazja aby w ciekawy i trochę niekonwencjonalny sposób poznać choć odrobinę naszej lokalnej historii.

Aby zapoznać wszystkich z edukacyjną formą zabawy i turystyki, 30 listopada odbędą się dwie pilotażowe, darmowe wycieczki pokazujące zasady tej gry.

Start wszystkich wycieczek odbędzie się spod gmachu Muzeum Narodowego na Wałach Chrobrego. Pierwsza grupa wyruszy o godz. 11:00, zaś druga o godz. 13:00 (wybór grupy dowolny, nie obowiązują wcześniejsze zapisy). Orientacyjny czas gry – ok. 1h.

Wydarzenie odbędzie się bez względu na pogodę 🙂

Wały Chrobrego
ul. Jana z Kolna