RAJ NA ZIEMI – rodzinne zwiedzanie

25 października 2020 - 11:00 - 16:00

„Nie ma innego raju, ziemia jest naszym rajem”-powiedział Mirosław Hermaszewski patrząc na ziemię z orbity.
W kontekście problemów z jakimi boryka się nasza planeta, potraktowanie jej jako wspólnego dobra, jest jedynym możliwym rozwiązaniem. Naukowcy twierdzą, że choć zdrowie planety, pogarsza się szybciej niż kiedykolwiek, wciąż nie jest za późno, by powstrzymać ten proces. Jeśli chcemy zatrzymać nasz raj, musimy zacząć działać jak najszybciej, w skali globalnej ale przede wszystkim lokalnie. Wspólnie z zaproszonymi artystami, stworzyliśmy przestrzeń, w której poprzez sztukę mówimy o najważniejszych problemach środowiskowych. Przy pomocy specjalnie zaaranżowanej przestrzeni oraz ścieżce wrażeń, będziemy prowokować do refleksji oraz zadawać pytania, które pozwolą uruchomić wyobraźnię ekologiczną.
– Przyjdź i odwiedź wykreowany przez nas świat. Przespaceruj się ścieżką nr 1 i ścieżką nr 2. Zdobądź wiedzę i zdecyduj, jaki świat wybierasz.
Wiek: 5+
Wystawie towarzyszy pokaz filmu „OSIEDLE” w reż. Magdaleny Bryll.
W miejscu wiekowego lasu powstaje nowe osiedle, uporządkowane, nowocześnie zaprogramowane i … bezduszne. Tomek i Tonia wraz z innymi dziećmi, dzięki swej wyobraźni i pomysłowości postanawiają zmienić ten stan rzeczy. Sprawdźcie koniecznie, czy im się uda.
Współpraca:
Piotr LUMP Pauk, Katarzyna Mierzejewska, Karolina Gołębiowska,
Aleksandra Rus, Edyta Waszak, Marek Mierzejewski, Joanna Olejniczak
Marysia Dąbrowska, Kamera Jazda, Oskar Ejsmont
Kuratorka TWORZĘ SIĘ:
Paulina Ratajczak
——————————————-
KIEDY I JAK ODWIEDZIĆ WYSTAWĘ W PAŹDZIERNIKU?
– w każdą niedzielę października w godz. 11:00-16:00 (wstęp bezpłatny, preferowane zapisy mailowe: tworzesie@gmail.com). Z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa i wprowadzone ograniczenia zwiedzanie odbywa się w mniejszych grupach, o pełnych godzinach. Zgłaszając chęć udziału w niedzielnym zwiedzaniu, prosimy o podanie konkretnej godziny wizyty. Zwiedzanie odbywa się w maseczkach ochronnych.
-od poniedziałku do piątku wstęp dla grup zorganizowanych (wstęp płatny, obowiązują zapisy)
Spotkania odbywają się w pełnym reżimie sanitarnym.

25 października 2020

Przepraszam Tworzę się