Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rodzinny spacer dźwiękowy

11 lipca - 11:00 - 13:00

W ramach twórczych poszukiwań na 75 urodziny Szczecina, zapraszamy na kolejny spacer 🙂
Start: pl. Solidarności 1 (Centrum Dialogu Przełomy)
Słuchanie to proces, który odbywa się ciągle. Opierając się na tym założeniu Raymond Murray Schafer przygotował program ćwiczeń pomagających w „czyszczeniu uszu”. Podstawową formą jest spacer. Umożliwia on rozpoczęcie przygody dźwiękowej- refleksji nad zagadnieniem dźwięku, jego jakości i wpływu na nas. Spacer dźwiękowy (Soundwalk) powinno poprzedza umiejętne zaprojektowanie ścieżek spacerów dźwiękowych. Ścieżki zostaną tak wybrane, aby lepiej poznać swoje miasto i skupić się na odkrywaniu na nowo znanych miejsc. Spacery dźwiękowe rozpoczyna się od słuchania dźwięków własnego ciała w czasie poruszania się, przez co nawiązany zostaje pierwszy dialog między spacerującym a środowiskiem. Po zakończeniu spaceru konieczna jest ocena postrzeganych krajobrazów dźwiękowych, m.in. wyróżnienie dźwięków przyjemnych i nieprzyjemnych, dźwięków „nieobecnych” oraz dźwięków specyficznych dla danego miejsca.
Prowadzenie: Marcin Dymiter /www.emiter.org/
Wiek uczestników: 7+(dzieci, młodzież, dorośli)
emiter (Marcin Dymiter) porusza się w kręgu elektroniki, field recordingu i muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska, muzykę do filmów, spektakli teatralnych, wystaw i przestrzeni publicznych. Jest autorem projektu Field Notes, map dźwiękowych i edukacyjnego cyklu muzycznego Tracklista. Prowadzi warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Gra w projektach: niski szum, ZEMITER, TRYS SAULES, MAPA oraz innych, efemerycznych formacjach (_N_A__G___R____A_ | EMITER, BAZA)
———————————————————————————
Zapisy: tworzesie@gmail.com
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.
(informacja ze strony wydarzenia)
Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Szczegóły

Data:
11 lipca
Czas:
11:00 - 13:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/601788063802612/?active_tab=about

Miejsce

Centrum Dialogu Przełomy
Plac Solidarności 1
Szczecin,
+ Google Map