Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rodzinny spacer „Kąpiele leśne”

19 września - 11:00 - 14:30

Miejsce: Dolina Siedmiu Młynów
Start: niedaleko j. Głębokie; przystanek „Miodowa Leśniczówka” (dojazd autobusami 51 i 901)
Zapraszamy na kolejny spacer, tym razem do Lasku Arkońskiego. Peter Wohlleben, jeden z najbardziej znanych leśników świata, autor książki „Sekretne życie drzew” poleca, aby las odkrywać wszystkimi zmysłami, zażywając kąpieli leśnych. Taki właśnie spacer proponujemy. Po raz kolejny spotkamy się z certyfikowanym przewodnikiem Shirin Yoku-Jackiem Gawrońskim.
Najserdeczniej zapraszamy!
Shinrin Yoku znaczy Las ( Shinrin) i Kąpiel ( Yoku ). Termin ten powstał w Japonii i pierwszy raz użył go Dyrektor Japońskiej Agencji Rolnictwa, Leśnictwa i Rybołówstwa w 1982. Analogicznie do zanurzania się wodzie, zanurzymy się wszystkimi zmysłami w środowisku leśnym.Tematem kąpieli leśnych w późnych latach 80 xx wieku zainteresowali się naukowcy, którzy zaczęli badać środowisko leśne i jego wpływ na nasze zdrowie. Kąpiele leśne, stymulują układ odpornościowy, układ nerwowy i układ krążenia. Działają antywirusowo i antybakteryjnie. Środowisko leśne zwiększa naszą koncentrację i kreatywność , polepsza się dobre samopoczucie, zmniejsza się napięcie i stres. Dzisiaj terapia lasem lub medycyna leśna jest powszechnie uznawana i stosowana na całym świecie. W Japonii istnieje ponad 60 profesjonalnych ośrodków Shinrin Yoku z których korzysta ok 5mln osób rocznie . Takie ośrodki powstają również w wielu miejscach na całym świecie. Także i w Polsce mamy pierwsze Centrum Terapii Lasem w Puszczy Białowieskiej, istnieje już ponad 30 przedszkoli leśnych w całej Polsce, a także powstała pierwsza szkoła Podstawowa „ Puszczyk” w Białymstoku , a w zachodniopomorskim można wybrać się na warsztaty z certyfikowanym przewodnikiem Shinrin Yoku – Jackiem Gawrońskim.
——————————————-
Zapisy: tworzesie@gmail.com
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.
Wiek uczestników: 7+ (dzieci, młodzież, dorośli)
(informacja ze strony wydarzenia)
Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.
Please follow and like us:

Szczegóły

Data:
19 września
Czas:
11:00 - 14:30
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2687274484877349/?active_tab=about

Miejsce

Dolina Siedmiu Młynów
Jezioro Głębokie
Szczecin,
+ Google Map