Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Różanka dzieciom

2 czerwca 2019 - 10:00 - 14:00

Program

2 czerwca, niedziela

godz.12.00

Koncert uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Wystąpią soliści i zespoły akordeonowe pod opieką Bogdana Górnika.

godz.11.00-14.00

Warsztaty w ramach projektów: Polska – znaki szczególne i Po polskich dróżkach.

Polskie tkaniny – Polska znaki szczególne

Warsztatowo będzie to wielkie tkanie. Wykorzystamy jako bazę konstrukcje prostopadłościanów z zeszłorocznej edycji, aby na nich tkać przeskalowane- może abakany jak Magdalena Abakanowicz, a może wielką serwetę, a może pajęczynę…

Dzikie barwy – Po polskich dróżkach

Warsztaty barwierskie. Znacie znaczenie takich słów: roszenie, międlenie, koszenila, czerwiec polski? Czy drzewa puchowe owocują puchowymi poduszkami? A może z kokosa da się zrobić dywanik? Podobno wełniaki owocują ciepłymi szalikami? Może konopie dadzą mydło? Ciekawe, prawda? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy podczas warsztatów. Dzikie Barwy to opowieść o kolorach prosto z łąki, pola i lasu. To opowieść o roślinach barwierskich i naturalnym farbowaniu, nie tylko tkanin. To nie są tylko wykłady pracujemy kreatywnie także tkając, przed nami kolejne wyzwania z włóknami. Prace powstałe podczas warsztatów będą miały swoją wystawę!

PATTERN

Zapraszamy uczestników dozapoznania tematyki surface pattern design: rodzaje wzorów, możliwości zastosowań. Tworzenie wzorów w praktyce: skąd czerpać inspirację, na co zwracać uwagę, jak zaprojektować powtarzalny raport – powtarzalny wzór. Warsztat ma na celu zainspirować i zachęcić uczestników do rozpoczęcia przygody z surface pattern designem i wyjaśnić sposób myślenia o powtarzalnych wzorach.

godz.13.00-14.00

Marzenia się spełniają – musical

„Marzenia się spełniają” – musical oparty na filmie „Balerina”. 12-letnia Felicja od zawsze marzy o tym, by zostać baletnicą. Dzięki swojemu talentowi i pasji trafia pod skrzydła dawnej pirmabaleriny Odetty. Przed Felicją otwiera się świat tańca i muzyki, w którym stawia swoje pierwsze kroki w klasie baletu. Do tej samej klasy ma należeć największa rywalka Felicji – Kamila, która razem ze swoją matką zrobi wszystko, by zostać najlepszą baletnicą w historii szkoły. W nowej szkole Felicja doświadcza wielu radości, przeżywa pierwsze zauroczenie, ale nie brakuje też chwil smutku i zwątpienia. Przekonuje się jednak, że zawsze może liczyć na prawdziwych przyjaciół, którzy nie pozwolą jej na zrezygnowanie ze swoich marzeń.

(informacja ze strony wydarzenia)

dl_ulotka_rozanka2019_

Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Szczegóły

Data:
2 czerwca 2019
Czas:
10:00 - 14:00
Strona internetowa:
https://saa.pl/wydarzenie/rozany-ogrod-sztuki

Miejsce

Różanka
ul.Pawła Jasienicy 3
Szczecin, 70-002
+ Google Map