• To event minęło.

30 czerwca - 12:00

30 czerwca, niedziela

godz. 12.00

Koncert kwartetu smyczkowego String Girls Band pt. Cztery pory roku, ilustrujący muzycznie każdą z pór roku w muzyce klasycznej. W programie znajdziemy m.in. fragmenty z Czterech Pór Roku Antonio Vivaldiego oraz utwory nawiązujące do tematyki takich kompozytorów jak m.in.: Fryderyk Chopin, Mieczysław Karłowicz czy Astor Piazzolla. Program będzie miał również subtelne akcenty wokalne, m.in.: Wiosna, ach to Ty – Marka Grechuty czy Summertime – George’a Gershwin’a w wykonaniu Marii Radoszewskiej.

Skład zespołu: Maria Radoszewska – I skrzypce, wokal, prowadzenie; Izabela Lazar –

II skrzypce; Edyta Hedzielska – altówka; Natalia Szwarczak – wiolonczela.

godz. 11.00 – 14.00

Warsztaty w ramach projektów: Polska – znaki szczególne i Po polskich dróżkach

Motanki  – Po polskich dróżkach

Lalki Słowiańskie – Skoro Kupała przybył to czas na motanie Kupałki i pożegnanie smutnego i niedobrego…raz dwa trzy -zaczynamy i motamy. Kupałka to laleczka oczyszczenia, którą robimy w Kupałę. Motamy ją wg odwróconych zasad czyli w przeciwnym kierunku do ruchu słońca. Zawiązujemy jej parzystą liczbę supełków np. na rękach. Każdy supełek to nasz smutek lub zmartwienie.

Plecionkarstwo – Po polskich dróżkach

Jak wykonać łopołkę i poznać technikę gięcia dębu na gorąco? Jak powstaje kosz z korzeni świerka? Jak wyplata się swój własny słomiany kapelusz? Każdy nauczy się tworzyć prostą plecionkę: rybkę, koszyczek, tackę czy zwariowaną kulę! Będziemy popracować

z naturalnym, pachnącym materiałem i tworzyć samodzielnie małe dzieło. Jest to też doskonała okazja do spotkania z rzemiosłem plecionkarskim i poznania tajemnic wyplatania – pokażemy dzieciom różne kosze, ciekawe materiały i kształty. To też mała lekcja przyrody oraz polskiej kultury!

godz.13.00-14.00

WIOLIN I CZTERY PORY ROKU

W tej opowieści Wiolin będzie próbował zrozumieć dlaczego mamy pory roku.Niestety nikt nie będzie mu w stanie pomóc, bo nikt tego nie wie. Ale jak się okaże, w trakcie bajki, Wiolin trafi na tajemnicze spotkanie na którym wszystkiego się dowie. Tak się składa, że zostanie też poproszony o napisanie utworu na każdą porę roku i zgłosi się o pomoc do wspaniałego muzyka Antonio Vivaldiego, który pomoże mu w tym zadaniu. Co to za tajne spotkanie, na którym był nasz bohater? Przyjdź na spektakl żeby się tego dowiedzieć!

Różanka
ul.Pawła Jasienicy 3