Różanka dzieciom

1 sierpnia - 11:00 - 14:00

Różany Ogród Sztuki Zaprasza już w najbliższą niedzielę
Koncert muzyki operowej, a dla najmłodszych warsztaty muzycznej plastyczne, m.in. próba odpowiedzi na pytanie: skąd przylatują motyle? Zapraszamy w niedzielę 1 sierpnia do Ogrodu Różanego w Szczecinie.
Różanka Dzieciom
godz. 11.00-14.00
Skąd przylatują motyle? Przybliżenie cyklu życia motyla. Wykonanie pod okiem instruktora oraz z pomocą rodziców, w przypadku małych dzieci, motyli z materiałów papierniczych i zdobniczych (kolorowy papier, laminat, artykuły zdobnicze, farby witrażowe).
Tajemnicze piękności ogrodu zamknięte w biżuterii – warsztaty będą powiązane z tworzeniem bransoletek z różami, zwierzętami i owadami które zamieszkują nasz piękny ogród różany. Narracją będę opowieści, informacje o wybranych rodzajach róż, które możesz spotkać w tej przestrzeni.
godz. 13.00
Warsztaty muzyczne – omówienie zagadnienia instrumentów, ich podziału, charakterystyki, możliwości, zastosowania w praktyce oraz prezentacje wybranych instrumentów z kilku grup. Rozwinięcie wiedzy na temat instrumentów, źródła pochodzenia, ich podziału na poszczególne rodzaje i przedstawienie różnorodności brzmienia oraz wydobycia dźwięku na podstawie użycia prawdziwych instrumentów i przykładów muzycznych. Działanie zwiększy wiedzę uczestników w zakresie budowy, podziału i przeznaczenia poszczególnych instrumentów w kontekście świadomości możliwości ich wykorzystania.
Różany Ogród Sztuki
godz. 12.00
Tomasz Krzysica i Lucyna Boguszewska – Koncert muzyki operowej. Przeboje klasycznej muzyki operetkowej, operowej i neapolitańskiej w wykonaniu znanego polskiego tenora i solistki opery szczecińskiej przy akompaniamencie pianisty

1 sierpnia