Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Różanka dzieciom

9 czerwca 2018 - 11:00 - 14:00

Warsztaty teatralne –  „Ciało w teatrze”  to warsztaty przybliżające kolejną dziedzinę sztuki teatralnej, jaką jest pantomima. Uczestnicy poza historią mimodramu, zapoznają się z pojęciem „mowa ciała”, poprzez warsztaty z autoprezentacji, które pozwolą uczestnikom na wyrobienie własnej wartości, poznać własne ciało i jego możliwości. Zajęcia zaprezentują także techniki aktorskie „gry mimiczne” i gesty, które są wyrazem twórczej ekspresji i stanowią podstawę warsztatu pracy mima.

Warsztaty plastyczne – Scenografia i formy przestrzenne z papieru – które pozwolą przygotować rekwizyty wykorzystane w scenach powitania młodej pary książęcej (zaślubiny), narodzin
ich dzieci,pożegnania księcia i jego przyjazdu (Pielgrzymka do Ziemi Świętej): flagi z gryfem Zjednoczonego Pomorza, chusteczki, balony, paczki-prezenty…

Warsztaty plastyczne – STEMPLE – „Ślady, wzory i odbicia”- uczestnicy warsztatów samodzielnie wykonają stempelki oraz przeniosą wzór na karton/tkaninę.

Spektakl teatralny  „Legenda o Baszcie Siedmiu Płaszczy” pod kierunkiem Anny Gielarowskiej. Jest rok 1491: 2 lutego książę Bogusław X poślubia córkę króla Kazimierza IV – Annę Jagiellonkę… Spektakl tłumaczony na język migowy.

(informacja ze strony wydarzenia)

Szczegóły

Data:
9 czerwca 2018
Czas:
11:00 - 14:00
Strona internetowa:
http://saa.pl/wydarzenie/rozanka-dzieciom-2018

Miejsce

Różanka
ul.Pawła Jasienicy 3
Szczecin, 70-002
+ Google Map