Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rysujemy w muzeum

1 grudnia - 12:00

10zł

Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia zatytułowane „Naturalne elementy w malarstwie” odbywające się w ramach cyklu „Rysujemy w muzeum”.

Rysujemy w muzeum to zajęcia cykliczne, adresowane do osób w różnym wieku, prowadzone w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Ich głównym celem jest umożliwienie dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym bezpośredniego kontaktu ze sztuką, a także świadomego udziału w procesie twórczym. Warsztaty są również szansą na poznanie sylwetek najwybitniejszych artystów, których dzieła znajdują się w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Uczestnicy zajęć – w zależności od indywidualnych potrzeb oraz możliwości wiekowych – będą przygotowywani do stania się odbiorcą i twórcą dziedzictwa kulturowego. Zostaną wyposażeni w wiedzę, umiejętności manualne i warsztatowe w zakresie technik malarskich oraz rysunkowych. Poznają takie pojęcia, jak: płaszczyzna, obraz na płaszczyźnie, martwa natura, kompozycja, perspektywa, kolor, tworzenie kolorów, światło, światłocień, walor, faktura. Nauczą się także podstaw analizowania dzieła sztuki ze względu na jego cechy formalne.

Ponadto formuła zajęć umożliwi uczestnictwo w konkursach literackich i plastycznych organizowanych przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Najbliższe zajęcia odbędą się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3

Prowadząca: Maryla Raban

Wstęp: 10 zł

Nie obowiązują wcześniejsze zapisy

(informacja ze strony wydarzenia)

Szczegóły

Data:
1 grudnia
Czas:
12:00
Koszt:
10zł
Strona internetowa:
https://muzeum.szczecin.pl/kalendarz/wydarzenie/81-rysujemy-w-muzeum.html

Miejsce

Muzeum Narodowe
ul. Wały Chrobrego 3
Szczecin, 70-500
+ Google Map
Strona internetowa:
http://muzeum.szczecin.pl