• To event minęło.

Rysujemy w muzeum

15 czerwca - 12:00

10zł

Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia zatytułowane „Moda w okresie renesansu” odbywające się w ramach cyklu „Rysujemy w muzeum” na wystawie czasowej w Muzeum Narodowym w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych, ul. Staromłyńska 27.

Rysujemy w muzeum to zajęcia cykliczne, adresowane do osób w różnym wieku, prowadzone w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Ich głównym celem jest umożliwienie dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym bezpośredniego kontaktu ze sztuką, a także świadomego udziału w procesie twórczym. Warsztaty są również szansą na poznanie sylwetek najwybitniejszych artystów, których dzieła znajdują się w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Uczestnicy zajęć – w zależności od indywidualnych potrzeb oraz możliwości wiekowych – będą przygotowywani do stania się odbiorcą i twórcą dziedzictwa kulturowego. Zostaną wyposażeni w wiedzę, umiejętności manualne i warsztatowe w zakresie technik malarskich oraz rysunkowych. Poznają takie pojęcia, jak: płaszczyzna, obraz na płaszczyźnie, martwa natura, kompozycja, perspektywa, kolor, tworzenie kolorów, światło, światłocień, walor, faktura. Nauczą się także podstaw analizowania dzieła sztuki ze względu na jego cechy formalne.

Ponadto formuła zajęć umożliwi uczestnictwo w konkursach literackich i plastycznych organizowanych przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Najbliższe zajęcia odbędą się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, Muzeum Tradycji Regionalnych, ul. Staromłyńska 27

Prowadząca: Maryla Raban

Wstęp: 10 zł