Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

SEFF MINI Bajkoterapia

21 czerwca 2020

21 czerwca
SEFF MINI’20 BAJKOTERAPIA

Wydarzenie publiczne

Organizatorzy: Organizatorzy: Stowarzyszenie OFFicyna, Galeria Tworzę się, Stowarzyszenie Kamera, Szczeciński Inkubator Kultury

21.06.2020 (niedziela), godz. 12:30 – 21.06.2020 (niedziela), godz. 16:30

SEFF MINI’20 to 4. już edycja tej filmowo-warsztatowej propozycji dla najmłodszych kinomaniaków w ramach Szczecin Film Festiwal SEFF, która na dobre zadomowiła się już w życiu kulturalnym Szczecina. Tegoroczna edycja odbędzie się dwukrotnie: 18-21 czerwca oraz w październiku 2020. W czerwcu będzie to ogółem 10 twórczych wydarzeń inspirowanych sztuką filmową, a wśród nich m.in. warsztaty filmowe i bajkoterapia. I tym razem kinem rządzić będą najmłodsi! Zaangażujemy ich w twórcze i interaktywne działania inspirowane sztuką filmową. Wspólnie obejrzymy bajki i krótkie fabuły, podyskutujemy na ważne dla dzieci tematy, pobawimy się w reżyserów, scenografów i zrealizujemy krótkie filmy.

Bajkoterapia to zajęcia nie tylko dla najmłodszych. Relaksuje i uczy – nie moralizując. Oglądając cudowne animacje i krótkie fabuły po raz kolejny spotkamy się z naszym wewnętrznym dzieckiem, nazwiemy nasze emocje i okiełznamy nasze wewnętrzne strachy. Bajkowa metafora sytuacji, w której znajduje się dziecko, zapobiega dziecięcym problemom, pomaga rozwiązać je metodami dostępnymi dla naszych milusińskich. Pozytywne zakończenie uzmysławia dziecku, że możliwe jest wyjście z każdej trudnej sytuacji, jeśli tylko podchodzi się do niej z dystansem i korzysta z pomocy tych, którym na nas zależy.

W czerwcu wspólnie Cyrkielką podróżować będziemy po bajecznej krainie, z Anabelle, tytułową dziewczynką w króliczej masce, stawimy czoła naszej nieśmiałości, z Lucy („Nie jestem myszką”) nauczymy się odmawiać w kulturalny sposób. Razem z Rupertem – chłopczykiem w bańce – zaradzimy pierwszym miłosnym zawodom. Będziemy używać naszej wyobraźni na zajęciach plastycznych i ruchowych. Przed nami mnóstwo filmowych emocji!

Warsztaty odbędą się online (szczegółowa ścieżka dostępu zostanie przekazana Państwu po zrejestrowaniu się na warsztaty), jak i stacjonarnie z zachowaniem zaleceń ministerstwa zdrowia. Udział we wszystkich działaniach jest bezpłatny.

21.06.2020 (niedziela)
Godz. 12:30
Bajkoterapia 6+
Zajęcia otwarte
Wydarzenie online
„Wielka Podróż Cyrkielki”, reż. Jannik Hastrup, Dania, 2018, 62′

Godz. 14:30
Bajkoterapia 6+
Zajęcia otwarte w Szczecińskim Inkubatorze Kultury, ul. Wojska Polskiego 90
Wydarzenie w realu
„Dziewczynka w króliczej masce”, reż. Natalie van den Dungen, Australia, 2015, 6′
„Nie jestem myszką”, reż. Evgenia Golubeva, Wielka Brytania, 2015, 2′

Godz. 16:30
Bajkoterapia 10+
Zajęcia otwarte w Szczecińskim Inkubatorze Kultury, ul. Wojska Polskiego 90
Wydarzenie w realu
„Chłopiec w bańce”, reż. Kealan O’Rourke, Irlandia, 2011, 8

Zapisy na warsztaty odbywają się poprzez wysłanie zgłoszenia na adres: biuro@officyna.art.pl, https://www.facebook.com/OFFicyna98/ oraz na nr tel.: 500 028 971. Liczba miejsc jest ograniczona

(informacja ze strony wydarzenia)

Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.
Please follow and like us:

Szczegóły

Data:
21 czerwca 2020
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/959006284538760/

Miejsce

INKU Szczeciński Inkubator Kultury
al. Wojska Polskiego 90
Szczecin, 70-482
+ Google Map
Telefon:
91 424 04 64
Strona internetowa:
http://www.inkubatorkultury.szczecin.pl