SEFF MINI – Warsztaty filmowe

SEFF MINI’20 WARSZTATY FILMOWE
Publiczne
Organizatorzy: Stowarzyszenie OFFicyna, Galeria Tworzę się, Stowarzyszenie Kamera, Szczeciński Inkubator Kultury
20.06.2020 (sobota), godz. 10:00 – 20.06.2020 (sobota), godz. 14:00

SEFF MINI’20 to 4. już edycja tej filmowo-warsztatowej propozycji dla najmłodszych kinomaniaków w ramach Szczecin Film Festiwal SEFF, która na dobre zadomowiła się już w życiu kulturalnym Szczecina. Tegoroczna edycja odbędzie się dwukrotnie: 18-21 czerwca oraz w październiku 2020. W czerwcu będzie to ogółem 10 twórczych wydarzeń inspirowanych sztuką filmową, a wśród nich m.in. warsztaty filmowe i bajkoterapia. I tym razem kinem rządzić będą najmłodsi! Zaangażujemy ich w twórcze i interaktywne działania inspirowane sztuką filmową. Wspólnie obejrzymy bajki i krótkie fabuły, podyskutujemy na ważne dla dzieci tematy, pobawimy się w reżyserów, scenografów i zrealizujemy krótkie filmy.

Podczas tegorocznych warsztatów skorzystamy z ogrodu Inkubatora Kultury i materiałów naturalnych. Przed nami porcja wyśmienitej zabawy. Na początek lata proponujemy animację w technice ożywiania – pikselacji (fotoanimacji). Coś wyjdzie z trawy, ożyje duży stwór, ludzie zamienią się w lalki, ale to nie wszystkie atrakcje w otwartej przestrzeni. Pokażemy surrealistyczną klasykę filmową w nowej odsłonie. Przepędzimy nudę również online. Nie będzie gadających głów. Będzie wesoło i interaktywnie. Będzie dużo muzyki, zabawa kadrem i poruszanie się w przestrzeni. Spróbujemy wspólnie nagrać teledysk. Będzie się działo! Przyjdźcie i przekonajcie się sami!

Warsztaty odbędą się online (szczegółowa ścieżka dostępu zostanie przekazana Państwu po zrejestrowaniu się na warsztaty), jak i stacjonarnie z zachowaniem zaleceń ministerstwa zdrowia. Udział we wszystkich działaniach jest bezpłatny.

20.06.2020 (sobota)
Godz. 10:00
Warsztaty Filmowe 7+
Zajęcia otwarte w Szczecińskim Inkubatorze Kultury, ul. Wojska Polskiego 90
Wydarzenie w realu

“The Electric Hotel”, reż. Segundo de Chomón, Francja/Hiszpania, 1908, 8’
“Neighbours”, reż. Norman McLaren, Kanada, 1952, 8’
“Nawiedzony Dom”, opieka artystyczna P. Ratajczak, K. Kuźnicki, film powarsztatowy SEFF MINI’18

Godz. 12:00
Warsztaty Filmowe 10+
Zajęcia otwarte w Szczecińskim Inkubatorze Kultury, ul. Wojska Polskiego 90
Wydarzenie w realu

Godz. 14:00
Warsztaty Filmowe 8+
Zajęcia otwarte
Wydarzenie online

Teledysk Baltic Neopolis Orchestra, VASKO VASSILEV AND BALTIC NEOPOLIS ORCHESTRA PLAY „SMOKE GETS IN YOUR EYES” – LOCKDOWN VERSION
Teledyski Chevy “Homini”, „Zielone”, „Contra”, „Niedopowiedzenia”, „Nienawidzę”

Zapisy na warsztaty odbywają się poprzez wysłanie zgłoszenia na adres: biuro@officyna.art.pl, https://www.facebook.com/OFFicyna98/ oraz na nr tel.: 500 028 971. Liczba miejsc jest ograniczona

Projekt SEFF MINI’20 dofinansowano ze środków Gminy Miasto Szczecin i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

INKU Szczeciński Inkubator Kultury
al. Wojska Polskiego 90