Sekcja Junior w Centrum wspinaczkowym Geko

26 lutego - 16:30 - 17:30

Zapraszamy na sekcję wspinaczkową dla juniorów 4-6 lat. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w środę 26.02. Będą, to pierwsze próbne zajęcia, sprawdzające poczucie dziecka w miejscu, przestrzeni i grupie. Od marca planujemy już pełen cykl zajęć sportowych, z nastawieniem na ćwiczenia wzmacniające, stabilizujące, ogólnorozwojowe i koordynacyjne.

Wspinaczka na sztucznej ściance należy do alternatywnych form aktywności ruchowej realizowanych w ramach szeroko rozumianego wychowania fizycznego dzieci i młodzieży.
Opisując formę aktywności ruchowej w postaci wspinaczki na sztucznej ściance chcielibyśmy państwu przybliżyć tematykę tej formy aktywności w kontekście takich dziedzin nauki jak: wychowanie fizyczne, medycyna, pedagogika i psychologia.

Realizacja zajęć na sztucznej ściance przebiega w formie wspinania się w górę w pionie z użyciem chwytów i stopni przy całkowitej asekuracji osoby uprawnionej lub w bok (trawersem) na niskiej wysokości, po odpowiednim przygotowaniu osoby wspinającej się. Podczas zajęć używa się sprzętu jak: uprzęży, lin, karabinków, przyrządów do asekuracji.

Wspinaczka ma za cel: wpłynąć, na rozwój sprawności psychofizycznej i umiejętności ruchowych; w szczególności na ruchy naprzemienne, koordynację wzrokowo – ruchową, zachowanie równowagi, przemieszczanie środka ciężkości ciała jak i ogólnej sprawności fizycznej, świadomość ciała oraz oswojenie się z własnymi lękami i ograniczeniami.
Podejmując decyzję o wspinaniu naszych dzieci na ściance należy wziąć pod uwagę brak przeciwwskazań medycznych uwzględniających niewystępowanie zaburzeń rozwojowych i chorób typu: urazy kręgosłupa, łamliwość kości, skrzywienia kręgosłupa, wady serca, choroby stawów, schorzenia neurologiczne (padaczka), zdiagnozowany lęk wysokości i inne zaburzenia lub choroby wskazane przez lekarza.
Wspinanie na sztucznej ściance wpływa niezwykle korzystnie na rozwój psychofizyczny dzieci oddziałując na ciało, psychikę, osobowość.

Ruchy naprzemienne korzystnie wpływają na rozwój i specjalizację półkul mózgowych. Wraz z ćwiczeniami pozwalającymi utrzymywanie równowag, oddziałują na stymulację błędnika, dzięki czemu możemy w naturalny sposób podczas wspinania i zabawy stymulować rozwój mózgu i wybrane czynności ruchowe.

KIEDY:
Sekcja junior – środy 16:30 – 17:30.

KOSZT:
170 zł za miesiąc.
Pierwsze zajęcia 40 zł

Grupa do 7 dzieci.

PROWADZĄCY:
Joanna Olejniczak
Elwira Sokołowska

Prosimy o kontakt.
Uczestnictwo na zapisy.
info@centrum-wspinaczkowe.pl

Jeśli nie zbierze się odpowiednia liczba osób zajęcia 26.02 się nie odbędą. Czekamy na zapisy do 19.02.

Centrum Wspinaczkowe Geko
ul. Mazowiecka 1