Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Sierpniowe Przełomy – koncert na Placu Solidarności

31 sierpnia 2019 - 20:00 - 22:00

Polska muzyka filmowa grana przez Orkiestrę Opery na Zamku po raz kolejny zabrzmi na Placu Solidarności w Szczecinie w hołdzie uczestnikom przełomowych wydarzeń Sierpnia ’80 i Sierpnia ’88.

W związku z 80 rocznicą wybuchu II Wojny Światowej, wspomnimy również wszystkich tych, którzy poświęcili swoje życie podczas II Wojny Światowej, walcząc o Wolną Polskę.

W repertuarze znajdą się utwory z takich produkcji filmowych jak „Czterej pancerni i pies” czy „Hubal”. Usłyszymy również muzykę z najpopularniejszych seriali lat 90. oraz głośnych filmów Władysława Pasikowskiego jak „Kroll” i „Psy”. Tradycyjnie zabrzmią „Mury” Jacka Kaczmarskiego i „Sen o Victorii” grupy Dżem w wykonaniu Moniki Urlik, finalistki krajowych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji w 2018 roku.

W świat interesujących historii i osobistych wspomnień związanych z polskim kinem wprowadzi nas po raz kolejny Tomasz Raczek, a wykonywane utwory usłyszymy w aranżacjach Patryka Walczaka, Wojciecha Kostrzewy i Przemysława Zycha, który tego wieczoru poprowadzi również Orkiestrę Opera na Zamku.

Początek koncertu o godz. 20.00, wydarzenie potrwa ok. 78 minut. Warto zabrać ze sobą poduszki i koce, aby grzbiet Centrum Dialogu Przełomy uczynić jeszcze bardziej przyjaznym do wysłuchania i obejrzenia koncertu 🙂 Wstęp wolny.

Na koncert zapraszają Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie Jacek Jekiel.

Do zobaczenia na Przełomach!

(informacja ze strony wydarzenia)

Szczegóły

Data:
31 sierpnia 2019
Czas:
20:00 - 22:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2097704450532887/

Miejsce

Plac Solidarności
Plac Solidarności
Szczecin,
+ Google Map