Sklejki poetyckie – warsztaty literacko-plastyczne

1 lutego 2019 - 11:00 - 13:00

10zł

Zapraszamy dzieci w wieku 6–12 lat na wyjątkowe ferie w muzeum realizowane na wystawie „Sztuka szczęśliwych ludzi. Malarstwo na Bornholmie w XIX i XX wieku”. Jedno niepozorne słowo wyraża to, co naprawdę liczy się w życiu: hygge. Duńskie słowo opisujące chwile szczęścia, ciepła i bliskości, które możemy odnaleźć w najzwyklejszych sytuacjach. Podczas ferii dzieci nauczą się jak odnajdywać hygge, poprzez rysowanie, malowanie, wycinanie, eksperymentowanie i obserwowanie. Przy pomocy farb, mazaków, wycinanek a nawet śmieci, będziemy zastanawiać się i odkrywać, jak i o czym mówią do nas kształty, kolory i słowa. Poznamy również wyjątkowych artystów tworzących w różnych stylach sztuki XX wieku, które staną się dla nas inspiracją. Każdy warsztat  zakończy się działaniami plastycznymi.

1 lutego 2019 (piątek), godz. 11.00-13.00

Sklejki poetyckie – warsztaty literacko-plastyczne

Prowadzenie: Krystyna Milewska

a.kaminska@muzeum.szczecin.pl

d.obalek@muzeum.szczecin.pl

Opłata: 10 zł od dziecka za jedno spotkanie

Można zapisać się na wszystkie lub tylko wybrane warsztaty.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy

Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych

1 lutego 2019
Koszt: