Śladami przedwojennych gier i zabaw – spacer miejski z Michałem Rembasem (Graj Familio – RozGRYFka)

29 maja - 12:00 - 14:30

Podczas spaceru z jednym z najpopularniejszych przewodników po naszym mieście zobaczymy miejsca, w których niegdyś bawili się szczecinianie: kabarety, teatrzyki, kasyna. Były wśród nich zarówno eleganckie lokale, ale też i zwykłe, lecz popularne „mordownie”.
🚶‍♀️🚶Trasa wiedzie od pętli tramwajowej na ul. Potulickiej, przez Bramę Portową i Kaskadę do ulicy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego.
👉Zbiórka: Pętla tramwajowa na ulicy Potulickiej
⏱Czas trwania spaceru: 2-2,5 godziny.
🗣Michał Rembas – szczeciński dziennikarz, historyk i przewodnik. Pasjonat historii Szczecina i Pomorza, starych cmentarzy, architektury i wojskowości oraz podziemi. Współpracował między innymi z magazynem „National Geographic”, „Gazetą Wyborczą” i „Wędrowcem Zachodniopomorskim”. Autor książek: „Cuda na fasadach”, ”Cmentarz w szczególe”. Współautor książek „Bitwa o Szczecin”, „Podziemny Szczecin”, „Zachodniopomorskie Tajemnice”, „Śladami Lubinusa”.
🎉Wstęp wolny!
🎲Spacer jest częścią projektu „Graj Familio – RozGRYFka”. Zapraszamy serdecznie na wydarzenie podsumowujące projekt, które odbędzie się 4 i 5.06. (sobota i niedziela). Będzie to rodzinna impreza poświęcona grom bez prądu. Podczas niej odbędą się turnieje gier, prelekcje, konkursy, warsztaty, sesje RPG oraz będzie przygotowany gamesroom. Szczegóły: https://www.facebook.com/events/5085540231525197

Godzina:
Witryna internetowa: