• To event minęło.

Soundtracktory | bezpłatne warsztaty dźwiękowe dla młodzieży

22 lipca - 25 lipca

Wyobraźcie sobie, że na świecie nie ma już instrumentów, nie ma też innej możliwości jak tylko używać ciała do wytwarzania dźwięków… Jak powstawałyby ścieżki dźwiękowe do filmów, gdzie zazwyczaj większość dźwięków jest dogrywana w studio, nie na planie? Jak stworzyć iluzję przestrzeni, burzy, czy chodzenia po piasku za pomocą ust i języka?

Tego dowiecie się podczas bezpłatnych, czterodniowych warsztatów „Soundtracktory”! Podczas zajęć wspólnie opracujemy też ścieżkę dźwiękową do wybranej sceny z filmu i zaprezentujemy ją na żywo podczas pokazu finałowego. Zapraszamy młodzież w wieku od 8 do 16 roku życia. Warsztaty poprowadzą: Jakub Grajkowski i Mateusz Samolong (pomoc techniczna/asystent).

Udział jest bezpłatny, liczba miejsca ograniczona. Zapisy: sensacje@oswajaniesztuki.pl. W tytule maila prosimy wpisać: SOUNDTRACKTORY, w treści: imię i wiek uczestnika oraz numer telefonu do kontaktu z opiekunem.
.
👨‍🏫 Kilka słów o prowadzących:

Jakub „Grystal” Grajkowski to artysta, muzyk. Od 15 lat zajmuje się beatboxem, od 13 – angażuje się w projekty muzyczne i edukacyjne. Jedną z jego ulubionych sfer działania jest prowadzenie warsztatów i szerzenie wiedzy na temat beatboxu, a także używanie tej formy sztuki w niecodziennych zastosowaniach. Na koncie ma dziesiątki udanych warsztatów ze wszystkimi grupami wiekowymi, podczas których m.in tworzone są utwory i kompozycje, czy nagłaśniane przedstawienia teatralne.

Mateusz Samolong to muzyk, kompozytor, manager i współtwórca znanych szczecińskich zespołów: Big Fat Mama (Ambasadorzy Szczecina) i Ma. To również pomysłodawca i organizator festiwalu „Nogi z waty” (Stara Rzeźnia 2017), współtwórca nagradzanych na festiwalach teledysków oraz pomysłodawca szalonych strojów scenicznych.

Start:
22 lipca