Spacer badawczy i warsztaty na osiedlu Arkońskie-Niemierzyn

6 października 2019 - 11:00

Start: godz. 11.00/stacja Orlen przy ul. Chopina 16
Zakończenie spaceru i piknik: ok. godz. 13:00 /Park Chopina (piknik z ogniskiem oraz warsztaty street-art)

Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami na niedzielny spacer badawczy po osiedlu Arkońskie-Niemierzyn.
Wraz z artystką Karoliną Gołębiowską i fotografką Anną Niemiec będziemy szukać dzieł sztuki w przestrzeni miejskiej. Sami też będziemy tworzyć małe arcydzieła.
Celem spaceru będzie znalezienie miejsc, elementów przestrzeni, które mogą mieć wartość estetyczną. Trasę spaceru opracują prowadzące warsztaty we współpracy z radą osiedla. Spacer rozpocznie się od zapoznania uczestników spaceru z różnymi rodzajami sztuki w przestrzeni miejskiej. Każdy uczestnik zostanie wyposażony w mapę z zaznaczoną trasą, notatnik, ołówek i ramkę do patrzenia Będzie mógł zapisywać swoje wrażenia, emocje oraz notatki związane z odnalezionymi w przestrzeni osiedla „dziełami sztuki”. W trakcie spaceru przewidziane są działania performatywne oraz działania street-art w ramach, których powstaną „dzieła sztuki na chwileczkę”. Spacer zakończy się ogniskiem, podczas którego, będzie można podzielić się wrażeniami oraz powstałą dokumentacją. Efektem końcowym działania będzie przewodnik (mapa) po „dziełach sztuki” osiedla Arkońskie-Niemierzyn, stworzony ze zdjęć znalezionych obiektów, rysunków i opisów uczestników spaceru. Przewodnik zostanie udostępniony w Internecie.

Prowadzenie: Karolina Gołębiowska, Anna Niemiec (Lubię Szczecin – fotografia Anna Niemiec
Współpraca: Marta Gosecka, Paulina Ratajczak
Uczestnicy: dzieci, młodzież, dorośli