Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer po Skolwinie

20 listopada - 11:00

W 3 rocznicę powstania Szlaku Widokowego kontynuujemy eksplorację Skolwina w kierunku Parku Leśnego Mścięcino. Ruszamy z ul. Stołczyńskiej przy muralach (Don Kichote przy Domu Kultury), by następnie ulicą Inwalidzką dojść do kościoła… Tu zaczną się rozległe panoramy – jak to na Szlaku Widokowym 😉
Zapalimy znicz przy głazie pamiątkowym na cześć najsłynniejszego mieszkańca Skolwina, gen. Boruty – Spiechowicza i ruszamy dalej. Pójdziemy sielską (kiedyś) uliczką Łomżyńską, skąd prawie sto lat temu niemiecki malarz namalował obraz z panoramą na Odrę… Porównamy co dziś widać a co zabrała wojna.
Jeśli będą chętni to zapuścimy się w nieznany rejon by odnaleźć ruiny kolejki dawnej cegielni Quistorpa (zachował się nawet kawałek szyny!)
Dalej wzdłuż malowniczej doliny Bogdanki skierujemy się do ruin zamku skolwińskiego (Schloss Scholwin) a stamtąd do lasku mścięcińskiego, który może śmiało uchodzić za najurokliwszy leśny zakątek w okolicach Szczecina!
Start: sobota 20 listopada 2021, g. 11.00 na przystanku aut. 102 i 63 „Stołczyńska” w Skolwinie – blisko skolwińskiego Domu Kutury …
Wycieczka potrwa około 4-5 godzin, ale zapewniam, że jak zwykle nie pozwolę Wam się nudzić 😉
Do zobaczenia!
(informacja ze strony wydarzenia)
Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.
Please follow and like us:

Szczegóły

Data:
20 listopada
Czas:
11:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/215370180610466/

Miejsce

Dom Kultury Skolwin
ul. Stołczyńska 163
Szczecin,
+ Google Map