Spacer śladami Johannesa Quistorpa

14 listopada - 10:00

Już wkrótce, bowiem 14 listopada, przypada 199 rocznica urodzin szczecińskiego przedsiębiorcy Johannesa Quistorpa. Stowarzyszenie Denkmal Pomorze wspólnie z przewodniczką miejską Poliną Wierzchowiec zapraszają na wycieczkę śladami filantropa, któremu mieszkańcy zawdzięczają między innymi Park Kasprowicza.
Wyjątkowy spacer śladami Johannesa Qustorpa rozpocznie się 14 listopada o godz. 10 na placu Jakuba Wujka. Trasa będzie prowadzić m.in. przez wille dawnego Westendu, Ogród Różany, Park Kasprowicza, a zakończy się na terenie cmentarza Zakłądu Opiekuńczego Betania przy ulicy Wawrzyniaka 7, gdzie pochowany został Johannes Quistorp wraz z rodziną.
Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się ze społeczną działalnością Quistorpów oraz poszukają śladów Johannesa na murach wiekowych kamienic. Społecznicy ze Stowarzyszenia Denkmal Pomorze opowiedzą także o efektach prac prowadzonych na terenie dawnego cmentarza Betania. Zdradzą również, jakie mają plany na godne upamiętnienie rodziny Quistorp w roku 2022, czyli na 200. rocznicę urodzin Johannesa.
Uczestnicy spaceru nie muszą obawiać się zimna, bowiem organizatorzy przygotują dla wszystkich słodki poczęstunek oraz ciepłe napoje. Stowarzyszenie Denkmal Pomorze zachęca uczestników spaceru do zabrania ze sobą zniczy, dzięki któremu cmentarz Betania zostanie rozświetlony, jak dawniej.
Spacer potrwa około 2,5 godziny. Bilety w cenie 12 zł dla dorosłych dostępne będą na miejscu

Plac Jakuba Wujka