Spacer szlakiem szczecińskich kotwic

31 lipca - 11:00

Spacerując po Szczecinie mijamy je codziennie. Szczecińskie kotwice zdobią ulice i parki, tworząc swoiste pamiątki morskiej historii ⚓
Kotwice to jeden z najpopularniejszych symboli w dziejach, pojawiający się w żegludze, sztuce, ikonografii, grafice, heraldyce, rzemiośle, jako pamiątki, ozdoby, wreszcie jako wymowny Znak Polski Walczącej.
Wiesław Seidler zaprasza na wyjątkowy spacer, podczas którego poznacie porywające historie kilkunastu spośród kilkudziesięciu obiektów rozlokowanych w naszym mieście.
Spacer rozpoczniemy na pl. Tobruckim, przy kotwicy stojącej w miejscu dawnego pomnika Sediny.
Trasa wycieczki:
1. „Kotwica Sediny” – na Placu Tobruckim (takie kotwice „nosi” krążownik „Aurora”);
2. „Kotwica Trzech Kapitanów” – Plac Orła, przed bazyliką (i inne kotwice);
3. „Kotwica Związku Zawodowego Marynarzy i Portowców” – ul. Grodzka, przed SP 63;
4. „Kotwica Rybaków Dalekomorskich” – i inne, Bulwar Piastowski;
5. „Kotwica Jana z Kolna” – Nabrzeże Jana z Kolna, przy fontannie;
6. „Kotwice Słuchaczy PSM” – Wały Chrobrego, przed gmachem głównym Akademii Morskiej;
7. Kotwice Muzealne – Oddział Morski Muzeum Narodowego, przed gmachem i w skansenie;
8. „Marynarz z Kotwicą” – na wieży Urzędu Wojewódzkiego;
9. „Kotwice Studentów WSM/AM” – ul. Starzyńskiego, przed akademikiem AM;
10. „Kotwica Niepodległości RP” – skwer, ul. Kujawska/al. Wyzwolenia;
11. „Kotwica z krokusami” – Plac Solidarności, wjazd na Trasę Zamkową.
⚓ Start: 31 lipca, godzina 11:00
⚓ Spacer potrwa ok 2-3 godzin.
⚓ Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują bezpłatne zapisy pod linkiem: https://www.accredi.pl/kotwice2021

31 lipca

Plac Tobrucki