Spacer z Dreszczykiem po Puszczy Bukowej z Legendziarzem

24 października - 09:30 - 14:00

Zapraszamy na spacer po Puszczy Bukowej z Mirosławem Wacewiczem, znanym również jako Legendziarz! Podczas spaceru poznamy tajemnicze miejsca w Puszczy Bukowej, które mogą w nas wywołać dreszczyk! Opowieści będą przepełnione baśniami, legendami i opowieściami, które dopełni ognisko przygotowane specjalnie dla uczestników spaceru!
🌲Przebieg trasy: Osiedle Bukowe (pętla autobusowa) – Młyn Środkowy (Mittelmühle) – Sanatorium Bismarckhöhe – Szwedzki Młyn – Siodło Zielawy – Bukowiec – Miejsce katastrofy samolotu (30.01.1935 r.) – Źródełko pod Bukowcem (ognisko) – Droga Dolinna – Dęby Krzywoustego – Osiedle Bukowe (pętla autobusowa)
🍁Długość trasy: ok. 12 kilometrów. Trasa łatwa, jedno nieco strome podejście.
Poruszać się będziemy po szlakach wyznaczonych, bez wchodzenia na teren rezerwatu. Ognisko zostanie przygotowane dla uczestników spaceru. Prosimy o zabranie własnego prowiantu.
Zbiórka: Osiedle Bukowe (pętla autobusowa)
🗣Mirosław Wacewicz zwany Legendziarzem o sobie: Zdarzyło się gdzieś na początku lat siedemdziesiątych, ubiegłego wieku. W Szpitalu Wojskowym, mieszczącym się przy ulicy Piotra Skargi, przyszedł na świat chłopiec niewielki. Swym donośnym płaczem obwieścił wszystkim, że pojawił się na tym padole łez. Takie były moje początki, wedle tego, co mi wiele lat później powiedziano (…).
Wpierw mieszkałem na Warszewie, która wówczas, mimo że należała do Szczecina, była jak wioska. Pasły się krowy, konie, byli gospodarze uprawiający ziemię. Następnie rodzice otrzymali przydział na nowe mieszkanie, na osiedlu które właśnie budowano. I tak sprowadziłem się na Prawobrzeżne, na osiedle Słoneczne. Tu zaczęła się moja przygoda z Puszczą Bukową, którą do dziś odkrywam.
Wpierw jako harcerz. Następnie prezes Klubu PTTK „Solartrakt” ,organizowałem różne spacery, rajdy, wyprawy. Wówczas to m.in. zorganizowałem cykl rajdów, pod wspólnym hasłem „Szlakiem Legend”. Cieszyły się one dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Obecnie jestem członkiem Klubu „Kniejołaza”, zrzeszającego miłośników Puszczy Bukowej (…).
Jako przewodnik i organizator, prowadzę różne rajdy, wycieczki, spacery. Docieram do miejsc o których prawią legendy, odkrywając wraz z uczestnikami historię, przyrodę. Ukazuję ludziom piękno natury, opowiadając baśnie i legendy. Takoż samo prawię o historii i innych sprawach, gdyż w każdej legendzie znajduję się ziarno prawdy.
Do zobaczenia na szlakach. Pozdrawiam – Legendziarz.
Pełny biogram oraz tytuły publikacji można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/photo/?fbid=251139747015929&set=a.131216565674915
Wstęp wolny
👻Spacer jest częścią projektu „III Szczecińskie Spotkanie z Dreszczykiem”. Zapraszamy serdecznie na wydarzenie podsumowujące projekt, które odbędzie się 21.11. (niedziela). Podczas niego odbędą się prelekcje, konkursy oraz sesje RPG. Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/359245682593451
😷Wszystkie uczestniczki i wszystkich uczestników prosimy o przestrzeganie aktualnie panujących przepisów sanitarno-epidemiologicznych.