Spacer z rozpoznawaniem drzew i krzewów. Z Różanki do Parku im. Kownasa

23 października - 11:00 - 13:00

Zapraszam na jesienny spacer z rozpoznawaniem drzew i krzewów.
Drzewa i krzewy w parkach coraz bardziej nabierają jesiennych barw. To najlepsze czas aby wzbogacić zwoje zielniki o kolorowe liście drzew. Spacer zaczynamy przy ptasiej fontannie w Parku Różanym.
Ale różanka to nie tylko mnóstwo gatunków róż. To również bogactwo innych gatunków drzew i krzewów. Niedaleko wejścia wita nas niewielki ale wspaniale przebarwiony krzew trzmieliny. Listki z miękkimi igłami na metasekwoi chińskiej wciąż jeszcze są na gałązkach. Igły modrzewia zaczynają żółknąć i wkrótce spadną z drzew. Młoda jodła jednobarwna z roku na rok jest coraz wyższa a obok niski i rozrastający się coraz bardziej na boki nietypowy miłorząb dwuklapowy. Cisy ze swoimi charakterystycznymi czerwonymi owocami. Różne gatunki jabłonek ozdobnych, klony kolchidzkie, klon jesionolistny pstry, dereń świdwa i szakłak z ciemnymi pojedynczymi owocami, dęby czerwone, graby, jesiony.
Wszystko to i wiele innych znajdziemy na niewielkim obszarze Różanki. Po przeciwnej stronie ulicy Zaleskiego znajdziemy przebarwiające się na żółto i czerwono liście parocji perskiej, nieco dalej na gałązkach kłokoczki kaukaskiej powinniśmy znaleźć mieszki z nasionkami. Kolejna metasekwoja chińska, klony tatarskie i orzech szary znajdziemy nieco dalej, na trawniku przed Wydziałem Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT. Kolejne kroki skierujemy do Parku Kownasa. W żadnym innym szczecińskim parku nie spotkamy tylu pięknych buków zwyczajnych w odmianie zwisającej. Jest też sporo innych ciekawych i niezwykłych drzew ale o nich, już podczas spaceru.
Serdecznie zapraszam.

Różanka