Spotkanie z Mariolą Fajak-Słomińską. Noc Bibliotek 2021

8 października - 17:00

8 października (piątek) o godz. 17.00 zapraszamy młodsze dzieci (wiek przedszkolny, 4+) na spotkanie z Mariolą Fajak-Słomińską. Spotkanie odbędzie się w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8). Obowiązują bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/nocbiblio/

Szykuje się świetna zabawa! Tym razem teatr odwiedzi bibliotekę, a to za sprawą aktorki Teatru Lalek Pleciuga, która wraz z mężem w ciekawy sposób promuje książkę swojego autorstwa – „Wiersze w kadrze”. Zapraszamy na przedstawienie, podczas którego w rytmie czarodziejskiego bębenka na zaimprowizowanej scenie, będą pojawiały się bajkowe postaci.
Gwarantujemy interaktywny spektakl, pełen kolorów i śmiechu, który na długo zostanie w pamięci naszych najmłodszych Czytelników.

Sprawczyni bajkowego zamieszania w naszej bibliotece, Mariola Fajak-Słomińska, pochodzi z Torunia, gdzie rozpoczynała pracę na scenie Teatru Baj Pomorski. Dla radia „Gra” przygotowała około 200 audycji na dobranoc i 8 słuchowisk dla dzieci, które ukazały się na kasetach. Obecnie dubbinguje głosy w grach komputerowych „Pluszaki rozrabiaki”.

Jej sztuka „Afrykańska przygoda” została nagrodzona Bursztynowym Pierścieniem jako najlepszy spektakl sezonu 2010/2011. Był to pierwszy najnajowy spektakl w repertuarze Teatru Lalek „Pleciuga”. Od tej premiery została autorką i reżyserką wielu przedstawień dla najnajów, granych w teatrach całej Polski.

Jest autorką książek „Atolka” i „Król naszego lasu”.

Spotkanie odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek 2021.
Wstęp wolny.

Filia biblioteczna nr 7