• To event minęło.

Śródmiejska scena podwórkowa: wystawa i koncert

8 czerwca - 16:00 - 18:00

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Bolesława Śmiałego 10 i Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI zapraszają wszystkich na wielki finał podwórkowych działań w Śródmieściu. Będzie można zrobić sobie zdjęcie w duchu najlepszych tradycji wędrownych fotografów, a także wziąć udział w podwórkowym koncercie i skosztować sąsiedzkich przysmaków. Zejdźcie się wszyscy – w kapciach (bo z budynku obok) albo wygodnych butach (bo z drugiego końca Szczecina). A będą dwie okazje!

Już w piątek, 7 czerwca, pomiędzy 17.00 a 20.00 w podwórku przy Śmiałego 10 będzie można sobie zrobić zdjęcie w niezwykły sposób. Paweł Kula przypomni tradycję wędrownych fotografów, którzy uwieczniali mieszkańców chodząc od domu do domu, ze sprzętem na plecach. Będzie można zrobić sobie zdjęcie czymś równie dziwnym jak walizka, każdy otrzyma własną odbitkę podczas prezentacji powstałych zdjęć.

A to już w sobotę, 8 czerwca, o godz. 16.00 pod tym samym adresem. W programie otwarcia tej mikro-wystawy znalazł się też sąsiedzki poczęstunek i koncert Dobrawa Czocher, wiolonczelistki-solistki Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, która ma na swoim koncie m.in. wydaną we współpracy z Hanią Rani płytę „Biała flaga” z utworami Grzegorza Ciechowskiego w aranżacjach na wiolonczelę i fortepian. Wstęp oczywiście wolny, mile widziani są wszyscy 🙂
.
Akcja „Śródmieście od ulicy do podwórka” koordynowana jest przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowana przez Gminę Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacja obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”.

W ramach akcji także:
Robimy podwórkową mozaikę!