Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Śródmiejska scena podwórkowa: wystawa i koncert

7 czerwca 2019 - 17:00

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Bolesława Śmiałego 10 i Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI zapraszają wszystkich na wielki finał podwórkowych działań w Śródmieściu. Będzie można zrobić sobie zdjęcie w duchu najlepszych tradycji wędrownych fotografów, a także wziąć udział w podwórkowym koncercie i skosztować sąsiedzkich przysmaków. Zejdźcie się wszyscy – w kapciach (bo z budynku obok) albo wygodnych butach (bo z drugiego końca Szczecina). A będą dwie okazje!

Już w piątek, 7 czerwca, pomiędzy 17.00 a 20.00 w podwórku przy Śmiałego 10 będzie można sobie zrobić zdjęcie w niezwykły sposób. Paweł Kula przypomni tradycję wędrownych fotografów, którzy uwieczniali mieszkańców chodząc od domu do domu, ze sprzętem na plecach. Będzie można zrobić sobie zdjęcie czymś równie dziwnym jak walizka, każdy otrzyma własną odbitkę podczas prezentacji powstałych zdjęć.

A to już w sobotę, 8 czerwca, o godz. 16.00 pod tym samym adresem. W programie otwarcia tej mikro-wystawy znalazł się też sąsiedzki poczęstunek i koncert Dobrawa Czocher, wiolonczelistki-solistki Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, która ma na swoim koncie m.in. wydaną we współpracy z Hanią Rani płytę „Biała flaga” z utworami Grzegorza Ciechowskiego w aranżacjach na wiolonczelę i fortepian. Wstęp oczywiście wolny, mile widziani są wszyscy 🙂
.
.
.
Akcja „Śródmieście od ulicy do podwórka” koordynowana jest przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowana przez Gminę Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacja obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”.

W ramach akcji także:
Robimy podwórkową mozaikę!

(informacja ze strony wydarzenia)

Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Szczegóły

Data:
7 czerwca 2019
Czas:
17:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2483532205267174/?event_time_id=2483532211933840

Miejsce

Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki
ul. bł. Kr. Jadwigi 44b
Szczecin,
+ Google Map