Strażnicy lasu

5 października 2019 - 12:00 - 15:00

100zł

Strażnicy lasu to spotkania edukacyjne dla dzieci w wieku 4-8 lat.
Cena 100 zł /os
W ramach zajęć spacer po lesie, zadania sprawnościowe, kąpiele leśne i edukacja przyrodnicza, przekąski i napoje.

3 h zajęć na świeżym powietrzu pozwoli waszym maluchom na otrzymanie właściwej dawki ruchu oraz wzmocni umiejętność pracy w grupie. Podczas spacerów zbieramy także śmieci – jeśli je napotykamy. Jeśli nie znacie lasu a chcielibyście pokazać Waszym maluchom piękno przyrody chętnie Ci w tym pomogę.

Lasy i bory były dla dawnych Słowian przestrzenią niezwykle tajemniczą. Magia tego miejsca brała się przede wszystkim z nieskażenia go ludzką. Być może Leszy i Dobrochoczy byli przybocznymi Welesa, któremu również przypisywało się opiekę nad dziką przyrodą.

Dla naszych praojców las był sferą wręcz sakralną. Powinniśmy o tym pamiętać, kiedy wybieramy się na jesienne i leśne wędrówki. Człowiek bez względu na czas jest winien lasu szacunek, gdyż jego historia jest dłuższa niż dzieje ludzkie. Osoba niebędąca w stanie tego zrozumieć prędzej lub później zostanie zgubiona.

Cena 100 zł.
Wymagana wcześniejsza rejestracja. Liczba miejsc ograniczona
Rejestracja tel . 606272274

5 października 2019