Świąteczne Dwie Godziny dla Rodziny/ONLINE

5 grudnia 2020 - 12:30

Zapraszamy do obejrzenia spektaklu „Wigilia w mazowieckiej chacie” Teatru Wariacja oraz warsztatów „Świąteczne historie kulinarne” Marii i warsztatów plastycznych z panią Olą.
Wydarzenie będzie dostępne na profilu FB i kanale YT BOK do 11.12
Dla dzieci od 4 lat
Spektakl to teatralna zabawa z dziećmi w przygotowania do tradycyjnej wiejskiej wigilii. Babcia z Dziadkiem przystrajają wiejską izbę. Nakrywają do stołu wigilijnego według starego zwyczaju, robią próbę kolędowania z gwiazdą i turoniem. A kiedy wszystko jest już gotowe, siano pod obrusem na wróżby ułożone i snopek siana stoi w kącie izby, Babcia z Dziadkiem zapraszają na wieczerzę. Potem z kolędami na ustach ruszają na pasterkę. I to szybko, żeby być prędzej od sąsiadki zza miedzy, bo to też wróżba. Jaka? Przekonać musicie się sami.
Bajeczna wigilia okraszona humorem, świątecznym śpiewem i kolorowymi obrzędami.
Do warsztatów plastycznych: Będziemy tworzyć Podłaźniczkę czyli czubek jodły, świerku lub sosnowa gałąź wieszana pod sufitem jako ozdoba w czasie Bożego Narodzenia
Potrzebujemy:
słomki ekologiczne
sznurek
orzech włoski (symbol dostatku)
ozdobne tasiemki
puszyste kuleczki