Świetlica Śródmiejska – warsztaty dla dzieci o mieście

11 grudnia 2019 - 17:00

Garść informacji:

? Dla kogo przeznaczone są warsztaty?
Zapraszamy dzieci w wieku 6-14 (obecność rodziców mile widziana!).

? Czy trzeba wziąć udział we wszystkich warsztatach, czy można skorzystać tylko z niektórych?
Każde spotkanie stanowić będzie odrębną całość, więc chętni będą mogli dołączać do grupy w trakcie roku, wybierając interesujące ich spotkania.

⏰ Ile trwają warsztaty?
Zajęcia trwać będą 3 godziny.

? Czy udział coś kosztuje?
Udział w warsztatach jest bezpłatny, zapewniamy też materiały. Warto tylko ubrać się roboczo – niektóre warsztaty mogą brudzić! 🙂

? Jak należy się zgłosić?
Wystarczy napisać maila na adres: kinga@oswajaniesztuki.pl, w którym należy napisać, kto chciałby wziąć udział (imię, nazwisko, wiek itp.) oraz podać nr kontaktowy. Decyduje kolejność zgłoszeń.
.
Ten cykl o mieście przeznaczamy dla najmłodszych mieszkańców! W Świetlicy Śródmiejskiej nauczymy się, jak obserwować miasto, a także jak je współtworzyć. W ramach odbywających się dwa razy w miesiącu spotkań warsztatowych będziemy krążyć wokół tematu miasta, jednocześnie ucząc się technik plastycznych, zdobywając kompetencje i wiedzę potrzebne do postawienia się w roli dziennikarza i aktywisty, czy też projektując różne działania w przestrzeni miejskiej. Ogólnie chodzi o to, by poczuć się pełnoprawnym, małym mieszkańcem Szczecina ?

Planowane na cały 2019 rok spotkania odbywać się będą w Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i stanowić punkt wyjścia do dalszych działań młodych obywateli, zainspirowanych aktywnościami i zastrzykiem informacji. Może wciągną do dalszej własnej aktywności na arenie miasta rodziców? Naszym marzeniem jest, żeby z grupy świetlicowej wyrośli młodzi animatorzy kultury miejskiej, a może po prostu aktywni, świadomi szczecinianie ♥

Spotykamy się zawsze przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44b (wejście od ul. bł. Królowej Jadwigi 45 lub al. Wojska Polskiego 34).

11 grudnia 2019

Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki