• To event minęło.

Świetlica Śródmiejska – warsztaty dla dzieci o mieście

13 lutego - 17:00 - 20:00

Ruszamy z nowym cyklem o mieście – przeznaczamy go dla najmłodszych mieszkańców!

W Świetlicy Śródmiejskiej nauczymy się, jak obserwować miasto, a także jak je współtworzyć. W ramach odbywających się dwa razy w miesiącu spotkań warsztatowych będziemy krążyć wokół tematu miasta, jednocześnie ucząc się technik plastycznych, zdobywając kompetencje i wiedzę potrzebne do postawienia się w roli dziennikarza i aktywisty, czy też projektując różne działania w przestrzeni miejskiej. Ogólnie chodzi o to, by poczuć się pełnoprawnym, małym mieszkańcem Szczecina 💪

Planowane na cały 2019 rok spotkania odbywać się będą w Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki, stanowić będą punkt wyjścia do dalszych działań młodych obywateli, zainspirowanych aktywnościami i zastrzykiem informacji. Może wciągną do dalszej własnej aktywności na arenie miasta rodziców? Naszym marzeniem jest, żeby z grupy świetlicowej wyrośli młodzi animatorzy kultury miejskiej, a może po prostu aktywni, świadomi szczecinianie ♥

Garść informacji:

💡 Dla kogo przeznaczone są warsztaty?
Zapraszamy dzieci w wieku 6-14 (obecność rodziców mile widziana!).

📇 Czy trzeba wziąć udział we wszystkich warsztatach, czy można skorzystać tylko z niektórych?
Każde spotkanie stanowić będzie odrębną całość, więc chętni będą mogli dołączać do grupy w trakcie roku, wybierając interesujące ich spotkania.

⏰ Ile trwają warsztaty?
Zajęcia trwać będą 3 godziny.

💸 Czy udział coś kosztuje?
Udział w warsztatach jest bezpłatny, zapewniamy też materiały. Warto tylko ubrać się roboczo – niektóre warsztaty mogą brudzić! 🙂

📧 Jak należy się zgłosić?
Wystarczy napisać maila na adres: zuza@oswajaniesztuki.pl, w którym należy napisać, kto chciałby wziąć udział (imię, nazwisko, wiek itp.) oraz podać nr kontaktowy. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Harmonogram lutowych warsztatów:
13.02.2019 (środa, godz. 17.00-20.00)
Rzemieślnicy – kim są?
Pójdziemy z wizytą do lokalnych rzemieślników, a później ruszymy w podróż w czasie i obejrzymy, jak kiedyś oznaczano sklepy w przestrzeni miasta. Zadaniem uczestników będzie wymyślenie własnego zakładu rzemieślniczego i zaprojektowania jego szyldu oraz witryny.

27.02.2019 (środa, godz. 17.00-20.00)
Ekologia w mieście
Wszyscy jesteśmy obywatelami świata i za niego odpowiadamy. Wspólnie zastanowimy się, jak najmłodsi mogą dbać o swoje otoczenie. Porozmawiamy o plastiku i tym, co się dzieje z opakowaniami po batonikach, cukierkach czy wodzie.
Zadaniem praktycznym będzie przygotowanie projektu stempla, odbicie go na tkaninie i wspólne uszycie woreczka, którego dzieci będą mogły używać na zakupach czy zamiast jednorazowego opakowania na kanapki do szkoły.

Kolejne daty i tematy warsztatów wkrótce! Spotykamy się zawsze w Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44b (wejście od ul. bł. Królowej Jadwigi 42 lub al. Wojska Polskiego 34).

Pytania? Napisz do Ady (ada@oswajaniesztuki.pl) lub Zuzy (zuza@oswajaniesztuki.pl). Do zobaczenia w Świetlicy Śródmiejskiej!

Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki
ul. bł. Kr. Jadwigi 44b