Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Święto Muzyki 2019

21 czerwca 2019 - 15:30 - 20:30

W tym roku, 21 czerwca podczas Święta Muzyki dźwiękowe doznania będą czekać na melomanów zarówno w samej Filharmonii, jak i w różnych częściach miasta. Tak jak w zeszłym roku ulicami naszego miasta przejedzie platforma z muzyką na żywo, będzie też można wysłuchać koncertu w złotej sali Filharmonii lub… odbyć muzyczny spacer po zielonym skwerze znajdującym się pomiędzy Filharmonią a Cerkwią św. Mikołaja.

➡️ 1️⃣5️⃣:3️⃣0️⃣
Muzyczna paka, ulice Szczecina, godz. 15:30
http://bit.ly/FDLM19paka

Samochód pełen energetycznej muzyki ruszy spod Filharmonii o godzinie 15:30 i będzie jeździł ulicami Szczecina przez ok. 2 godziny. W tym dniu muzyka dotrze do wielu miejskich zakątków. Ulicami miasta przejedzie platforma, z której popłyną w świat energiczne dźwięki muzyki na żywo. Zadbają o to zwariowani muzycy oraz przygotowany repertuar z płyty Filharmonii pt. „I żyli długo i w Szczecinie”.

Objazdowy koncert rozpocznie się pod Filharmonią i prowadzony będzie śladami nazw ulic związanych z muzykami. Barwna platforma przejedzie przez zielone Pogodno, nadrzeczne bulwary, Śródmieście i Centrum, zatrzymując się na kilkunastu przystankach i grając przeboje z płyty „I żyli długo i w Szczecinie”.

➡️ 1️⃣6️⃣:0️⃣0️⃣
Park Symfonia | Wojtek Blecharz I Tokarnia, skwer przy Cerkwi św. Mikołaja (wejście od ul. Starzyńskiego), godz. 16:00
http://bit.ly/FDLM19park

Przestrzeń na co dzień ogrodzona wysokim płotem i niedostępna dla mieszkańców Szczecina stanie się kolejnym miejscem, które w swoje władanie weźmie muzyka. Zielony skwer pomiędzy Filharmonią a Cerkwią św. Mikołaja otworzy swoje podwoje i zaprosi wszystkich na spacer. Muzyczny spacer.

Do współpracy przy pomyśle muzycznego zagospodarowania tego pięknego, zielonego fragmentu naszego miasta zaprosiliśmy wraz z Tokarnią – kompozytora Wojtka Blecharza. W efekcie tej kooperacji powstała „Symfonia nr 1”, która jest – jak mówi sam twórca – muzyczną sytuacją-instalacją, której uczestnicy otwierają się na nowe drogi doświadczania dźwięku, zwykle niespotykane na tradycyjnym koncercie.

Przez dźwięk będziemy mogli „przechodzić” ciałem, kłaść się na ziemi, żeby go posłuchać, czy siadać między muzykami. Wędrówka przez kolejne punkty stanie się odkrywaniem kolejnych dźwięków – tych wydawanych przez przyrodę i tych przyrodą inspirowanych, a granych przez muzyków.

➡️ 1️⃣9️⃣:0️⃣0️⃣
Klasyka na koniec dnia, sala symfoniczna, godz. 19:00
http://bit.ly/FDLM19sala

Orkiestra smyczkowa Camerata Stargard koncertem w złotej sali zakończy wędrówkę muzyki przez przestrzenie naszego miasta. Święto Muzyki symbolicznie zamkniemy tam, gdzie je rozpoczęliśmy, czyli w Filharmonii. Ponad rok działalności Orkiestry Camerata Stargard udowodnił, iż pomysł powstania zespołu muzycznego pod auspicjami Miasta Stargard był trafiony. Trzon Orkiestry stanowią młodzi muzycy ze stargardzkich szkół muzycznych, wsparci kadrą nauczycieli i muzykami orkiestry Filharmonii w Szczecinie.

Orkiestra zagra wraz łotewską pianistką Diną Yoffe, laureatką m. in. Konkursu Chopinowskiego w Warszawie oraz Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego – Mikhailem Vaimanem, którego krytycy okrzyknęli „poetą skrzypiec o błyskotliwej technice”. W programie koncertu znajdą się utwory Felixa Mendelssohna oraz Ernesta Chaussona.

—————————————————————

Święto Muzyki powstało z inicjatywy francuskiego kompozytora polskiego pochodzenia Marcela Landowskiego. Impreza miała swoją premierę w Paryżu 21 czerwca 1982 roku. Podczas inauguracji Jack Lang, ówczesny minister kultury, zaprosił wszystkich Francuzów do wyjścia z muzyką w przestrzeń publiczną.

(informacja ze strony wydarzenia)

Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Szczegóły

Data:
21 czerwca 2019
Czas:
15:30 - 20:30
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/613698652461312/

Miejsce

Szczecin
Szczecin, + Google Map