Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Święto Placu Orła Białego

24 sierpnia 2019 - 09:00 - 23:00

Wspólne Śniadanie Od Święta, spacery z najlepszymi szczecińskimi przewodnikami miejskimi, koncerty, film, atrakcje i warsztaty dla dzieci i dorosłych- to wszystko przygotowali dla Was organizatorzy imprezy.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

09.00 start instalacji edukacyjnej, dzięki której dowiecie się, jak duży był nieistniejący przedwojenny kwartał kamienic, gdzie na placu stał ratusz i młyn kieratowy i gdzie straganiarze i muzycy rozstawiali swoje kramy.

09.30 Śniadanie Od Święta. Impreza składkowa. Zasady są proste: każdy przynosi ze sobą coś smacznego do jedzenia, siada przy naszym śniadaniowym stole lub piknikuje na trawie i częstuje się pysznościami, które przynieśli inni piknikujący.
Przynieście ze sobą talerz i sztućce- nie szkodźmy Ziemi kolejnymi plastikowymi naczyniami!
Zapewniamy gorącą wodę na kawę i herbatę, koce, leżaki i najlepsze śniadanie integracyjne w mieście.

09.00- 13.00 Śniadanie sąsiedzkie na pl. Orła Białego | 24.08 , czyli Szczeciński Bazar Smakoszy w letniej odsłonie na placu. Na miejscu można zakupić pyszne, zdrowe specjały, zjeść je na miejscu i powiększyć grono piknikujących.

10.00 i 12.00
Szkolenia z jazdy na rowerze z instruktorami ze stowarzyszenia
Rowerowy Szczecin .

10.30 Spotkanie z Władysławem Stecem, twórcą największego w Polsce zegara kulkowego. Specjalnie dla Was zegar przewędruje na czas Święta z witryny sklepu Pod Gwiazdami Pod Gwiazdami na środek placu . Na spotkaniu dowiecie się, jak powstawał, jakie są jego zasady działania i jak zmieniał się plac Orła Białego przez ostatnie 23 lata.

10.30 Warsztaty tworzenia własnego Orła , które poprowadzą artystki z Festiwal Tkaniny w Szczecinie.

11.00 Spacer z Pawłem Madejskim, najlepszym przyrodniczym przewodnikiem w Szczecinie, twórcą internetowej mapy drzew Szczecina i spacerów z cyklu Drzewa i krzewy Szczecina . Jadłodzielnia Szczecin . Na Święcie oprowadzi Was po przepięknej zieleni placu Orła Białego.

11.00 Inne atrakcje dla Dużych y Małych:
– boocrossing: wymiana i adopcja książek. Przynieś książkę, weź książkę! Mamy ich dużo i nie zawahamy się ich oddać!
– warsztaty tworzenia papierowych kwiatów;
– warsztaty mądrego gospodarowania jedzeniem z Jadłodzielnia Szczecin ;
– nauka puszczania wielkich baniek: nauczymy Was w mig tej dziecinnie łatwej czynności, którą lubi każdy w wieku od 1 do 101 lat;
– wspólne robienie girlandy: mamy parędziesiąt metrów sznurka i kolorowy papier: zróbcie z nami girlandę!
– warsztaty tworzenia mapy mentalnej placu Orła Białego. Poprowadzi je ekspertka od mentalnych map, Paulina Romanowicz ze Stowarzyszenie Przyjaciół Stołczyna FORUM ;

11.30 Ekologiczny spacer po Starówce | Sprzątamy na pl. Orła Białego .Sprzątanie placu i Starówki ze Szczeciński Bazar Smakoszy i kawiarnią bardzo dobrze. Dla każdego uczestnika czeka darmowy kupon na kawę i ciastko w kawiarni.

11.50 Wspólne zdjęcie z drona: patrzymy w niebo, machamy dronowi i mamy wszyscy niezwykłą pamiątkę- wspólne zdjęcie z imprezy.

12.00 Spacer z Przemek Głowa i Przewodnik po Szczecinie – Tomasz Wieczorek .
Tych przewodników miejskich przedstawiać nie trzeba. Opowiedzą o historii i ciekawostkach na placu.

13.00 Koncert Utalentowanych

13.40 Spotkanie z Pawłem Gutem z Archiwum Państwowego, który opowie o dziejach Fontanny Orła Białego i innych ciekawostkach związanych z publicznymi wodociągami Szczecina.

16.00 Forum Romanum Młodych: grupa Szczecin 2.0 zaprasza młodzież i studentów na spotkanie z Prezydentem Szczecina Danielem Wacinkiewiczem.

17.00 Koncert uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie.

21.00 Kino sąsiedzkie na pl. Orła Białego | „Nasz najlepszy rok” Projekcja filmu „Nasz najlepszy rok” przygotowana przez Stowarzyszenie „in tractu” .

(informacja ze strony wydarzenia)

Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Szczegóły

Data:
24 sierpnia 2019
Czas:
09:00 - 23:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2617060188307227/

Miejsce

Plac Orła Białego
Plac Orła Białego
Szczecin,
+ Google Map