Święto Śródmieścia

18 września - 20 września

Rok 2020 przyniósł nam puste ulice, wyludnione miasta i społeczną izolację. Doświadczyliśmy rzeczywistości, którą dotychczas oglądaliśmy w filmach. Chyba wszyscy docenili wtedy rolę parków i placów, szerokich chodników, małych lokalnych sklepów. Na moment wróciliśmy od makro do mikro, czyli tego, co najbliższe. A Święto Śródmieścia to doskonała okazja, by poznać i docenić to, co (niemal) na wyciągnięcie ręki!
Tegoroczne Święto Śródmieścia – jak zawsze – ma być okazją do spotkania się w miejskich zakamarkach. W tym roku cofniemy się w przeszłość (do lat 70. ubiegłego wieku) i zastanowimy się, co by było, gdyby… Ruszymy też w przyszłość, testując inne doświadczanie miasta i będziemy mogli masowo wziąć udział w koncercie w maleńkiej pracowni, dzięki transmitowaniu go online. To wszystko, by przypomnieć, że nie trzeba ruszać w dalekie wyprawy, by zwiedzać i żyć bardziej aktywnie, ciekawie i świadomie. We własnym mieście.
Trzecia edycja szczecińskiego Święta Śródmieścia odbędzie się pomiędzy 18 a 20 września 2020 roku. W programie spacery, koncerty, wystawy, pokaz filmu, gry edukacyjne, warsztaty i – jak co roku – promocje w lokalach w Śródmieściu. Odsłonimy też nową mozaikę ❤ Znów też zaprosimy do „miejsc w Śródmieściu, które znać należy” – w tym roku na mapce znajdzie się nie 50, a 100 punktów! Szczegóły niebawem ?
Świętuj lokalnie! W programie (ujawniamy po kolei ?):

Chodź na spacer! | Fantastyka miejska z Przemkiem Głową

?

Co by było, gdyby? | otwarcie wystawy planów niezrealizowanych

Chodź na spacer! | Mozaiki śródmiejskie z Joanną i Sabiną

Rajski dzień na Rayskiego