Święto Tkackiej

18 lipca - 10:00 - 15:00

Ulica Tkacka świętuje! Zapraszamy na wydarzenie, w czasie którego literatura, historia, rzemiosło artystyczne i warsztaty rękodzielnicze zmienią na parę godzin oblicze ulicy Tkackiej.
Program wydarzenia:
10.00- 15.00 włóczkowy bombing: prezentacja prac street artowych artystek szczecińskiego Festiwalu Tkaniny
10.00- 15.00 zwiedzanie dawnej „Laguny”- miejsca po kultowym sklepie rybnym na rogu Tkackiej i Łaziebnej. We wnętrzu na gosci będą czekać dodatkowe atrakcje przygotowane przez

Kooperatywa Łaźnia

, wraz z Fundacją Pod Aniołem i 4C Centrum Ekonomii Społecznej.

10.15- 10.45 oprowadzanie kuratorskie po wystawie Galerii Ulicznej autorstwa

TheBestOfSzczecin

, start: uliczka przy Czarnej Perle

10.00- 15.15 Warsztaty Rękodzielnicze artystek szczecińskiego Festiwalu Tkaniny- dla dorosłych, w tym:
10.00- 13.00 warsztaty makramy, tkania na krosienkach i tkania bransoletek
10.45 pokaz batiku miodowego, warsztaty batiku do 12.45
12.30 pokaz ebru na tkaninie
13.15- 15.15 warsztaty szycia breloczków z filcu
10.00- 13.00 Warsztaty Rękodzielnicze artystek szczecińskiego Festiwalu Tkaniny- dla dzieci: tkania łapaczy snów, tworzenia kolorowych mandali, tkania na krosienkach i tkania bransoletek, 12.30: pokaz ebru na tkaninie.
Od 10.00 Targi Rzemiosła Artystycznego.
Swoje unikatowe prace wystawią: Filip i Zbigniew Boroń (dzianina, ręcznie malowana tkanina, ręcznie malowana porcelana, ręcznie robiona biżuteria), Anna Domaradzka (wyroby z filcowanej wełny), Agnieszka Kaczmarska i Jola Sobolewska (patchwork), Katarzyna Pietrzak (zabawki z tkaniny, wyroby z dzianiny i sznurka), Koło Gospodyń z Dołuj (Ręcznie szyte poduszki, maskotki, kukiełki, przytulanki), Stowarzyszenie MiGracja ( biżuteria z koralików, wyroby z bibuły, haft koralikowy na filcu, filcowanie na mokro, biżuteria i wyroby na szydełku).
12.15 literatura dla dzieci: czytanie legend ulicy Tkackiej
12.30 literatura dla dorosłych: czytanie fragmentów reportażu „Życie na miarę” Marka Rabija i spotkanie wokół książki z „Panem Od Książek”, Krzysztofem Lichtblauem i Barbarą Markowską
13.15 fantastyczny duet przewodników: Przemysław Głowa i Tomasz Wieczorek opowiedzą o historii ulic Tkackiej, Łaziebnej i Staromłyńskiej. Start spaceru przy pompie na rogu Tkackiej i Grodzkiej.
14.30 pokaz modowy artystycznych kreacji inspirowanych tkactwem
Ponadto:
– bookcrossing (najlepszy w Szczecinie): wymiana i adopcja książek
– zabawa w puszczanie wielkich baniek mydlanych
– malowanie buziek w wykonaniu profesjonalnej pracowni artystycznej
– darmowa lemoniada
– specjalnie na Święto będzie otwarty sklep

PHU Morion Monika Sieńko”

18 lipca

Tkacka