Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Szczecin śladami PRL

23 lutego - 11:00 - 14:00

Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia zaprasza na wydarzenie „Szczecin śladami PRL”

Trasa spaceru głównie al. Wojska Polskiego i ul. Jagiellońską – będzie to prezentacja szczecińskich symboli minionej epoki z zakresu: smaki, moda, muzyka, kultura, przemysł, życie codzienne. Trochę dalej od typowych zabytków, zdecydowanie bliżej do socrealistycznej architektury, miejsc, gdzie kupowało się paprykarz szczeciński, słuchało big-beatu, stało w kolejkach za konfekcją. Tu szarzyzna Polski Ludowej mieszała się z rozrywką i kulturalnym ożywieniem. Uczestnicy spaceru mają zagwarantowane zagadki i retro nagrody.

Po spacerze zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Szpakiem i Zbigniewem Wróblewskim.

Andrzej Szpak – współzałożyciel zespołu My, jednego z ważniejszych szczecińskich zespołów big-beatowych lat 60-tych i zwycięzcy szczecińskiej „Wiosny Orkiestr 1969”. W 2015 r. obchodził 50-lecie działalności artystycznej, dzieli swoją działalność koncertową między Polskę i Szwecję, specjalizuje się w wykonaniu utworów Czesława Niemena i piosenek ze złotego okresu rock`n`rolla. W 2018 r. odbył się niezwykły koncert w Szczecinie z jego udziałem i Faridy – włoskiej piosenkarki, wielkiej miłości Czesława Niemena.

Zbigniew Wróblewski – fotograf, filmowiec, dokumentalista. Wychował pokolenia fotografów. Fotografie, które wykonał w Grudniu ’70 aparatem ukrytym pod płaszczem, są teraz ważnym dokumentem historycznym. Utrwalił na setkach zdjęć Szczecin w okresie PRL.

Koncept i przewodnictwo na trasie: Justyna Machnik. Przewodnik turystyczny po Szczecinie, animatorka wydarzeń kulturalnych, od ponad dekady odwiedza i dokumentuje stare zakłady rzemieślnicze w ramach projektu „Usługi dla Ludności”. Trasa „Szczecin szlakiem PRL” miała swoją premierę w VI 2018 r. W planach jest stworzenie małego muzeum PRL w Śródmieściu.

Czas: 23.02.2019 (sobota), w godz. 11-14
Bilet: 15 zł, do kupienia w Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Żołnierza 20 w Szczecinie (szklany pawilon na Alei Kwiatowej).

(informacja ze strony wydarzenia)

Szczegóły

Data:
23 lutego
Czas:
11:00 - 14:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/610391342738622/

Miejsce

Aleja Kwiatowa
Plac Żołnierza Polskiego 20
Szczecin, zachodniopomorskie Polska
+ Google Map