Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy

6 grudnia 2019 - 22 grudnia 2019

Poczuj świąteczny klimat podczas największego Jarmarku Bożonarodzeniowego!
Uwielbiany przez mieszkańców i turystów Jarmark Bożonarodzeniowy powraca. Już od 6 grudnia trzy place w centrum Szczecina przeniosą nas w magiczny czas oczekiwania na święta.

🔔☃️❄️🎄🌟

W tym roku nie mogło być inaczej. Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy ponownie wprowadzi w miejską przestrzeń magię Świąt Bożego Narodzenia. Od 6 do 22 grudnia samo centrum miasta zmieni się w krainę pełną świątecznych niespodzianek.

🔔☃️❄️🎄🌟

Pysznie i z klimatem
Przed nami czwarty Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku przygotowania do świąt rozpoczniemy już 6 grudnia, czyli w Mikołajki. Na trzech placach: Alei Kwiatowej, placu Adamowicza i placu Lotników pojawią się drewniane domki, w których będzie można zrobić świąteczne zakupy, skosztować smacznych, regionalnych produktów, znaleźć wymarzony podarek pod choinkę czy napić się ciepłej czekolady i grzanego wina. Oprócz tego na Jarmarku Bożonarodzeniowym będzie można skorzystać z bogatej oferty food trucków i innych mobilnych wystawców.
O wyjątkowy klimat podczas naszego Jarmarku zadbają piękne ozdoby bożonarodzeniowe. Na placu Lotników stanie największa w mieście choinka, nie zabraknie także gigantycznej bombki, której odwiedzający Jarmark uwielbiają robić zdjęcia. To wszystko będzie okraszone świątecznymi kolędami i piosenkami, które będą wybrzmiewać z naszego radiowęzła.

🔔☃️❄️🎄🌟

Świąteczne kino, koncerty i wspólne gotowanie
Święta Bożego Narodzenia najlepiej jest spędzać w gronie przyjaciół i rodziny. Po raz kolejny organizatorzy Jarmarku zadbają o to, aby umilić mieszkańcom i turystom także czas oczekiwania na nie. Każdy weekend Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie obfitował w rodzinne atrakcje. Na placu Lotników pojawi się hala namiotowa, w której będą przeprowadzane warsztaty, a wieczorami będzie się zmieniała w salę kinową. W sąsiedztwie zostanie ustawiona scena, na której wystąpią zespoły ze Szczecina i regionu, podopieczni szkół i organizacji pozarządowych oraz instytucji kulturalnych.
W naszej kulturze Boże Narodzenie to też czas wspólnego gotowania, wypiekania bożonarodzeniowych pierników i dekoracji świątecznych ozdób. Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie mnóstwo okazji do tego, aby spróbować swoich sił nie tylko w świątecznej kuchni, ale także rękodzielnictwie. Przed nami wielkie wspólne gotowanie.

🔔☃️❄️🎄🌟

Dla każdego coś dobrego
Czymże byłby Jarmark Bożonarodzeniowy bez karuzeli weneckiej, choinek, grzanego wina i świętego Mikołaja? Te wszystkie świąteczne symbole pojawią się także w centrum Szczecina. Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie można nie tylko kupić sobie świąteczne drzewko do domu, ale także zainspirować się, jak w sposób ekologiczny i ekonomiczny udekorować swoje mieszkanie. Na najmłodszych czekać będzie karuzela wraz z loterią fantową, a na pełnoletnich oczywiście grzane wino serwowane w wyjątkowych, szczecińskich kubeczkach. Kto kupił taki w ubiegłym roku, teraz będzie miał okazję uzupełnić swoją kolekcję.

🔔☃️❄️🎄🌟

Organizatorzy, partnerzy, patroni
• Organizatorami Jarmarku Bożonarodzeniowego jest Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia oraz Miasto Szczecin.
• Sponsorem Jarmarku Bożonarodzeniowego jest Szczecińska Energetyka Cieplna.
• Patronami medialnymi jest portal wSzczecinie.pl oraz Radio Szczecin.

🔔☃️❄️🎄🌟
LOKALIZACJA:
Aleja Kwiatowa, Plac Adamowicza, Plac Lotników

GODZINY OTWARCIA JARMARKU:
poniedziałek – czwartek: 14:00 – 20:00
piątek, sobota: 10:00 – 23:00
niedziela: 10:00 – 20:00

(informacja ze strony wydarzenia)

Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Szczegóły

Start:
6 grudnia 2019
Koniec:
22 grudnia 2019
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/408489089817884/

Miejsce

Aleja Kwiatowa
Plac Żołnierza Polskiego 20
Szczecin, zachodniopomorskie Polska
+ Google Map