Szczeciński Targ Świąteczny

9 grudnia 2020 - 20 grudnia 2020

Mamy dobrą wiadomość! Nieco inny, ale tak samo świąteczny. Na ulicach miasta pojawi się Szczeciński Targ Świąteczny ze stoiskami wypełnionymi świątecznym asortymentem.
🎁🥟🍷
Zamiast trzech placów będą dwa – plac Adamowicza i plac Lotników. To na nich od 9 do 20 grudnia pojawią się drewniane domki, a w nich szczecińscy przedsiębiorcy ze swoimi produktami. Tegoroczny Targ Świąteczny obok Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego online, jest kolejną formą pomocy dla lokalnych firm.
⭐🎄🔔
Na dwóch placach do dyspozycji szczecińskich rękodzielników i gastronomików będzie około 40 drewnianych domków, w których będą mogli sprzedawać swoje produkty przed świętami. Handlowcy nie będą musieli wnosić opłat za wynajem stoisk, ich jedynym kosztem będzie zryczałtowana opłata za pobór energii elektrycznej. Koszty organizacyjne pokryje Miasto Szczecin oraz partnerzy wydarzenia. Ze względu na ograniczoną liczbę stoisk, o udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń
🎅🏻🤶🏻❄️
Co ważne, nasz pomniejszony jarmark będzie pełnił funkcję wyłącznie targowiska. Oznacza to, że wszelkie produkty gastronomiczne będą pakowane na wynos, a na terenie wydarzenia nie znajdziemy żadnych stolików i miejsc konsumpcyjnych. O świąteczny klimat zadbają dekoracje oraz muzyka. W tym roku ze względu na pandemię nie będziemy organizować spotkań z Mikołajem, warsztatów i animacji. Takie ograniczenie znacznie zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Ponadto zarówno na placu Adamowicza jak i Lotników do dyspozycji odwiedzających będą dezynfekatory i jednorazowe rękawiczki. Pamiętajmy też o zachowywaniu dystansu społecznego w trakcie robienia zakupów i obowiązku zakładania maseczek.
🍪🎶🛷
Jednocześnie przypominamy, że cały czas można dołączać do naszego wirtualnego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który staruje już 4 grudnia na www.jarmark.szczecin.eu.

Start:
9 grudnia 2020