• To event minęło.

Szczecińskie Spacery Miejskie

20 lipca - 11:00

Najwyższa pora, aby na mapę Szczecina powróciły bezpłatne spacery miejskie z przewodnikami. Od wiosny do jesieni będziemy mieć możliwość uczestniczenia w ciekawych lekcjach historii 📜⏳

Miejskie spacery z przewodnikami to doskonała okazja do tego, aby poszerzyć swoja wiedzę na temat miasta, poznania jego historii, zabytków, ciekawostek czy wydarzeń, które miały miejsce na przestrzeni lat. Inicjatywa z każdym rokiem cieszy się dużym zainteresowaniem.

Cykliczne wycieczki będą odbywały się od maja do września. W zdobywaniu nowych informacji i ciekawostek o Stolicy Pomorza Zachodniego pomogą nam wykwalifikowani przewodnicy miejscy, którym lokalna historia jest doskonale znana. Podobnie jak w poprzednich edycjach, spacery zaczynać i kończyć się będą przy Centrum Informacji Turystycznej w szklanym pawilonie w Alei Kwiatowej (pl. Żołnierza Polskiego 20). Wyjątkiem jest spacer „Szczecin śladami PRL”, który rusza z placu Szarych Szeregów.
Pierwsza wycieczka już w najbliższą sobotę.

Spacery będą odbywać się w każdą sobotę, począwszy od 18 maja o godz. 11.00 (język angielski o 14:00) i będą prowadzone w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim (obcojęzyczne spacery nie będą tematyczne, zaprezentują gościom „Szczecin w pigułce). Na spacery obowiązują bezpłatne bilety, które można odebrać w każdy czwartek i piątek poprzedzające daną wycieczkę w Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Żołnierza 20. W spacerze może uczestniczyć do 40 osób.

Harmonogram i tematy najbliższych spacerów znajdziecie w przypiętych/najnowszych postach w wydarzeniu 🙂 W tym roku nie zabraknie nowości – spaceru „z pianką” 🍻

20 lipca

Aleja Kwiatowa