• To event minęło.

Teatralny Tydzień Dziecka

26 maja - 1 czerwca

W tym roku kulminację naszego projektu wyznaczają dwie daty: Dzień Matki  26 maja i Dzień Dziecka  1 czerwca. Dwudziestego szóstego maja zapraszamy widzów m.in. na dwie premiery. Będzie to Kaczątko, spektakl dla najnajów luźno oparty na tekście Hansa Christiana Andersena Brzydkie kaczątko w reżyserii Marioli Fajak-Słomińskiej i Janusza Słomińskiego (w sali prób) oraz Kołysanki Północy, nowatorska propozycja przygotowywana przez Martę Łągiewkę, z wykorzystaniem motywów piosenek naszych północnych sąsiadów (w sali kameralnej). Teatralny tydzień zamknie premiera Karmelka Marty Guśniowskiej (duża scena). A pomiędzy premierami Pleciugi  spektakle gościnne. Została zachowana zasada, że teatralnymi partnerami projektu są zespoły z krajów północno-zachodnich, niejako sąsiadujących z naszym przygranicznym miastem, a jednocześnie są to kraje o ciekawych doświadczeniach w propozycjach teatralnych dla dzieci.
Wzorem lat ubiegłych także tegoroczna edycja ma  hasło wiodące. Tematem, który w tym roku podejmujemy, jest istotny problem cywilizacyjny  konieczność dbania o środowisko, w którym żyjemy, a bardziej konkretnie  świat zwierząt.
PROGRAM
Projekt Teatralny Ty-Dzień Dziecka to wiele interaktywnych działań, wśród których znajdą się prezentacje przedstawień: trzy premiery Pleciugi i sześć spektakli zagranicznych, ponadto działania edukacyjno-animacyjne, w tym. m.in. warsztaty dla różnych grup wiekowych: najnajów, dzieci i ich rodziców ? koncentrujące się na tematyce związanej ze zwierzętami, wystawy, spotkania, relacje filmowe, publikacje wydawnictw.

Zarezerwuj czas na Teatralny Ty-Dzień Dziecka!

Trzy premiery Pleciugi, przedstawienia teatrów zagranicznych, warsztaty, spotkania.
26 maja – dwie premiery dla najnajów: „Kaczątko” i „Kołysanki Północy”
1 czerwca – „Karmelek” – bajka o piesku z najmniejszej wsi na świecie
od 27 maja prezentacje spektakli z Islandii, Szwecji, Finlandii i Niemiec dla widzów w każdym wieku.
Przyjdź i przeżyj z nami „Teatralny Ty-Dzień Dziecka” – jedyny taki tydzień z jedynym takim teatrem!

Nie przegap! Bilety w cenie 10 zł na spektakl, 5 zł na warsztaty – do kupienia od  12 kwietnia w godzinach od 16.00 do 19.00.

Teatralny Ty-Dzień Dziecka
26 maja – 1 czerwca 2019
Teatr Lalek „Pleciuga”

PROGRAM